Foto

Policie pátrá po řidiči, který ujel z místa nehody

Aktualizace článku: První nehoda na západním okruhu Plzně

22. února 2023 09:43 , aktualizace 09:45

Doprava Nehody

Aktualizace:

     Tisková mluvčí policie doplnila podrobnosti ke včerejší dopravní nehodě na nově otevřeném obchvatu Plzně.
     "Řidič narozený v roce 1969 jel s vozem Škoda Octavia Regensburskou ulicí od nákupního centra Globus na Křimice a byl nucen asi 500 m před sjezdem na Křimice snížit rychlost z důvodu vozidla značky Hyundai v protisměru, které předjíždělo kamion a nestačilo se bezpečně zařadit do svého jízdního pruhu. Za Octavií jel vůz Škoda Scala, jehož řidič narozený v roce 1995 nedodržel bezpečnostní vzdálenost a došlo ke střetu s vozidlem škoda Octavia," popsala tisková mluvčí policie a doplnila, že alkohol byl na místě u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami.

      Policisté také pátrají po vozidle Hyundai, jehož řidič protijedoucí vozy ohrozil a z místa nehody ujel. Podle mluvčí policie byl vůz zachycen dohledovými kamerami, takže jeho vypátrání je pouze otázkou času.

      Policisté se nehodou dále zabývají a šetří veškeré její okolnosti.

Původní článek:

     V úterý v půl desáté dopoledne došlo k první dopravní nehodě na nově otevřeném západním okruhu Plzně, konkrétně na estakádě mezi Křimicemi a Radčicemi. Po střetu jedno vozidlo skončilo na střeše a druhé ve svodidlech. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

     Podle informací přímo z místa k nehodě došlo tak, že řidič jedoucí ve směru na Lochotín při předjíždějí ohrozil protijedoucí vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič musel začít prudce brzdit, na což ale již nestačil zareagovat za ním jedoucí řidič Škody Scala a narazil do Octavie.

      Řidič vozu, který dle všeho nehodu způsobil, z místa ujel a policie po něm nyní pátrá.

     Okruh je uzavřen. Nehodu na místě šetří policie, čekáme na jejich zprávu a poté informace doplníme.

Foto: HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.