První pomoc muži v bezvědomí poskytovali svědci, víte kdo to byl?

"Ráda bych osobně poděkovala ochotným lidem, kteří mi zachránili tatínka," napsala nám čtenářka

pondělí 14. ledna 13:54 , aktualizace 13:55

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Avalon Wellness

      Naší redakci požádala emailem čtenářka o zveřejnění poděkování a také pátrání po duchapřítomných Plzeňanech, kteří velmi pomohli při záchraně života jejího tatínka.
"Dobrý den,
     ráda bych prostřednictvím Vašich stránek poděkovala neznámým lidem, kteří poskytli pomoc mému otci. V pátek 11. ledna kolem desáté hodiny dopoledne otec čekal na zastávce autobusu na Borech, postihl ho srdeční kolaps a ztratil vědomí.
     Svědci okamžitě zavolali ZZS a zahájili první pomoc, pokud vím, nějaký pán zahájil srdeční masáž.
     Těmto ochotným lidem bych chtěla velice poděkovat, stejně jako záchranářům a lékařům v nemocnici, 
     Na ZZS zašlu konkrétní poděkování, ale bohužel neznám a nevím, zda dopátrám ochotné laické záchranáře. Pokud by se někdo ozval, ráda bych poděkovala osobně, kontakt na mě bude k dispozici v redakci Krimi-Plzeň."
     My jsme se na případ zeptali tiskové mluvčí záchranářů, která nám potvrdila, že u kolapsu muže narozeného v roce 1944 v prostoru zastávky Bory v pátek před desátou hodinou zasahovaly posádky RZP i RV s lékařem, a že na místě probíhala telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace - TANR.
     "V takovýchto případech je samozřejmě důležitá každá vteřina a včas zahájená první pomoc může rozhodnout doslova o životě a smrti. Je velmi důležité okamžitě kontaktovat tísňovou linku 155 a řídit se pokyny operátora. V tomto případě to proběhlo přesně tak, jak to má být a o pacienta bylo postaráno až do našeho příjezdu," řekla nám mluvčí záchranářů.
     Právě včasné zahájení první pomoci a její správné provedení pomohlo muži nejen zachránit život, ale má zřejmě svůj podíl na tom, že mu je již v rámci možností lépe.
     Všem zúčastněným i za naší redakci gratulujeme k perfektně provedenému zásahu a záchraně lidského života.

Foto ilustrační  

     

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.