Foto

Hlavy uřezal, těla pohodil

Policie řeší případ pytláctví na severním Plzeňsku

středa 12. ledna 12:38 , aktualizace čtvrtek 13. ledna 00:32

Zvířata

Partner článku – KS Therm

     Kriminalisté se zabývají několika případy pytláctví, ke kterým došlo ke konci listopadu a začátkem prosince minulého roku na severním Plzeňsku u obcí Chříč, Dražeň a Plasy.

     "Zatím neznámý pachatel na několika místech neoprávněně ulovil vysokou zvěř, které oddělil hlavu od těla. Hlavy zvířat s parožím si odnesl pravděpodobně jako trofej a těla ponechal na místě," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté pracují i s verzí, že pachatel střílel zvěř v blízkosti zaparkovaného vozidla nebo přímo z něj.
     Zatím bylo zjištěno, že neznámý pachatel zastřelil tři jeleny a jednoho daňka, je ale velmi pravděpodobné, že zvířat bude víc.  K pytláctví si pachatel zvolil vždy noční hodiny a lokality, kde je minimální silniční provoz.

     Kriminalisté by uvítali jakoukoli informaci, která by jim mohla pomoci s objasněním případu. Pokud jste si všimli zejména v nočních hodinách u obcí Plasy, Chříč, Dražeň či na jiných málo frekventovaných místech pravděpodobně terénního automobilu a podezřelého jednání, kontaktujte, prosím, policii.
     Podle policie je možné, že řidič ve vozidle lokalitami delší dobu projížděl, než našel vhodné místo, kde se zvěř vyskytovala.

     Jakékoliv informace k uvedenému případu můžete policistům sdělit osobně na oddělení hospodářské kriminality územního odboru Plzeň – venkov, Anglické nábřeží 7,  Plzeň, nebo na jakékoliv policejní služebně, případně je můžete zaslat na e-mail epodatelna.policie@pcr.cz, či zavolat na tísňovou linku 158.

Foto PČR

 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.