Foto

Šest dopravních nehod najednou, na místě zasahuje i vrtulník LZS

Série dopravních nehod na několik kilometrech, bohužel jsou i vážně zranění

středa 24. listopadu 09:15 , aktualizace 09:30

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Jídlonoš

     Mlha a kluzká vozovka se dnes ráno podílely na větším množství vážných dopravních nehod, ke kterým došlo po sedmé hodině ráno na Klatovsku.

     Po sedmé hodině ráno došlo mezi Klatovy a Štěpánovicemi ke třem dopravním nehodám, při nichž došlo naštěstí jen k jednomu zranění. "Z místa jsme transportovali ženu narozenou v roce 1994 s lehkým zraněním do Klatovské nemocnice," uvedli záchranáři.

     Jen chvíli na to vyjížděly všechny záchranné složky krátce po sobě k dalším třem dopravním nehodám, tentokrát na silnici I/22.

      U Zavlekova došlo ke střetu osobního vozu s nákladním. Z osobního vozu museli hasiči vyprostit pomocí hydraulických nástrojů zraněnou ženu narozenou v roce 1974, která byla následně z místa ve vážném stavu, ale při vědomí, transportována vrtulníkem Letecké záchranné služby na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.

      Téměř současně došlo na stejné silnici u Pláničky ke střetu osobního vozu s cisternou na mléko. I zde museli hasiči sáhnout po vyprošťovacích nástrojích, aby mohli z osobního vozu doslova vystříhat zraněného muže narozeného v roce 1991. Ten naštěstí utrpěl jen lehké zranění a byl transportován do Klatovské nemocnice.
      Cisterna navíc po střetu skončila s poškozenou nápravou napříč silnicí, takže bude potřeba specializovaný odtah.

      Asi 500 metrů od této nehody pak došlo k havárii osobního vozu mimo silnici, ta se naštěstí obešla bez zranění.

      Kvůli těmto třem nehodám byla komunikace I. třídy číslo 22 ve směru od Horažďovic od vrchu Bukovák uzavřena. Policisté řidiče varují, že na silnici navíc dopadá mrznoucí mlha.
     Pro vozidla je stanovena objízdná trasa, policisté řidičům doporučují přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám a zbytečně neriskovat.

Zásahy na místě dopravních nehod stále pokračují, průběžně aktualizujeme.

Foto HZS

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí