Muž svým rozsáhlým zraněním dnes dopoledne podlehl

Při pádu stromu byl smrtelně zraněn člověk

26. června 2021 08:30 , aktualizace 11:46

Hasiči Záchranáři

     Bohužel musíme aktualizovat dnešní ranní zprávu. Přes obrovské úsilí všech na místě a následně i lékařů v plzeňské fakultní nemocnici, muž krátce po přijetí v nemocnici svým zraněním podlehl.

Původní článek

     Dnes časně ráno došlo k velice vážnému zranění muže při kácení stromu v lese nedaleko Svojší, což je část města Rejštejn, ležící asi tři kilometry jižně od tohoto města v okrese Klatovy. Podle prvotních informací starší muž společně se svým synovcem pokácel strom, ale ten se při pádu na zem zaklínil o další strom a zůstal na věm viset. Muži se tedy pokusili pokácet i ten druhý strom, ale během toho se první strom nečekaně uvolnil a spadl, přičemž kmenem zasáhl horní část těla staršího muže.
     Vzhledem k tomu, že byl záchranným složkám hlášen pád stromu na asi šedesátiletého muže a jeho mnohočetná zranění, bohužel na velmi špatně přístupném místě, na pomoc vyrazily pozemní týmy záchranářů, vrtulník LZS, profesionální hasiči ze Sušice i jejich dobrovolní kolegové z Kašperských Hor a Rejštějna.
     Hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku, poskytovali součinnost záchranářům a samozřejmě se také podíleli na transportu muže. "Ze špatně přístupného terénu transportujeme za pomoci vrtulníku LZS asi šedesátiletého muže ve velmi vážném stavu a se zajištěnou plicní ventilací na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři.

     Policisté případ prověřují, ale zatím nezjistili cizí zavinění: "Můžeme potvrdit, že došlo k úrazu devětapadesátiletého muže při výřezu dřeva. Muži se při káceni zachytil strom o další a zůstal viset za další strom. Muž tey chtěl pokácet strom, o který byl zavěšen, a při tom se zaklíněný strom uvolnil a padl na muže. Muži při výřezu pomáhal jeho synovec, který celý incident viděl, muže vyprostit a přivolal pomoc. Policisty bylo na místě vyloučeno cizí zavinění a celou věc budou prověřovat dle trestního řádu," uvedla nám mluvčí policie.

Foto: LZS ilustrační

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.