Foto

Razie na Svaté Kateřině

Celníci zadrželi padělky světoznámých značek za více než čtyři miliony korun

9. října 2019 12:47

Podvodníci

Partner článku – ZOXO

     Ve čtvrtek 3. října se příslušníci odboru Dohledu Celního úřadu pro Plzeňský kraj zaměřili na největší tržnici v Plzeňském kraji ve Svaté Kateřině, kde kontrolovali, zda nedochází k porušování práv duševního vlastnictví a zákona o evidenci tržeb.
     Ke kontrole bylo na základě předchozího monitoringu vytipováno celkem sedm provozoven. Celníci v civilním oděvu nejprve provedli kontrolní nákup za účelem prověření plnění povinností stanovených zákonem o evidenci tržeb. Následně se ke kontrole připojili i uniformovaní celníci a zahájili kontrolu zaměřenou na dodržování práv duševního vlastnictví. Dva vytipované prodejní stánky již byly uzavřené a prodejci je odmítali otevřít s tím, že nemají klíče. Poté, co je kontrolní skupina informovala o tom, že neposkytnutí součinnosti může být kvalifikováno jako přestupek, prodejní stánky otevřeli. Ve všech stáncích bylo zjištěno porušení zákona o ochraně práv duševního vlastnictví, stánkaři zboží nabízeli jako originály světoznámých značek, jako např. Armani, Diesel, Gucci, Chanel a další.
     Jedné z kontrolních skupin se při provádění úkonů souvisejících se zahájením kontroly povedlo přistihnout ženu, která ve stánku obsluhovala, jak předala klíč od vozidla jiné ženě. Ta se snažila z místa předání urychleně zmizet, ale na pozorné členy kontrolní skupiny si nepřišla. Poté, co byla žena zadržena, jí hlídka vyzvala k otevření vozidla. Ve vozidle se ukryté pod dekami nacházelo zboží podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví k registrovaným ochranným známkám. K vlastnictví zboží uloženého ve vozidle se doznaly obě ženy s tím, že jedné patří textil a druhé kabelky, pásky, sluneční brýle a ostatních módní doplňky. 
     "Celkem bylo v rámci kontrolní akce zadrženo více než 1400 ks zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví v hodnotě přes 4 mil. Kč. Kontrolami zaměřenými na dodržování zákona o evidenci tržeb nebyla zjištěna žádná porušení právních předpisů," uvedla tisková mluvčí celního úřadu.

Foto: CÚ

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.