Recidivista okradl ženu v tramvaji č. 4 U Práce

Během útěku ho však zadržel pohotový občan a policisté mu tímto děkují

10. ledna 2017 23:49 , aktualizace 23:51

Krádež Zadržení pachatele

     Toto pondělí, zhruba třicet minut před polednem, došlo na zastávce U Práce na lince tramvaje číslo 4 k okradení cestující. Muž si během cesty tramvají vytipoval ženu, která na zádech nesla batoh. Nenápadně se k ní přiblížil a z batůžku jí vytáhl peněženku.
     V okamžiku, kdy se zloděj snažil peněženku schovat do kapsy svého oblečení, si jeho jednání okradená žena všimla a pokusila se pachatele zadržet. Zloděj však využil toho, že tramvaj právě zastavila na zastávce a dal se na útěk. Žena za mužem vyběhla a volala o pomoc.  

     Všeho si naštěstí všiml pohotový a statečný muž ze Strakonicka, který stál na zastávce a chystal se nastoupit do této tramvaje. Nezaváhal, podezřelého muže zadržel, telefonicky přivolal policisty a do jejich příjezdu pachatele na místě zajistil. 

     „Policisté z Obvodního oddělení Plzeň – Střed si jednatřicetiletého muže v krátké době od hrdiny převzali a mimo jiné také zjistili, že jde o protřelého recidivistu z Plzně, který se již v minulosti opakovaně dopustil majetkové trestné činnosti, za kterou byl několikrát pravomocně odsouzen. Poslední nepodmíněný trest vykonal  teprve 16. 6. 2016.
     Statečnému muži, který prokázal velkou míru odvahy a především občanské statečnosti, děkujeme za jeho příkladné jednání,“
uvedla mluvčí policie.


Foto ilustrační, obdobný případ