Recidivista příbuznou okradl, týral a vydíral jí

Policisté muže obvinili ze šesti zločinů, hrozí mu osmiletý trest

15. června 2018 18:37

Krádež Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     V sobotu 26. května muž ve společné domácnosti v jednom z měst na Sokolovsku vzal svojí rodinné příslušnici bez jejího svolení klíč od vozidla, které měl následně řídit. A to i přesto, že má Okresním soudem v Sokolově vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.
     Když se téhož dne v odpoledních hodinách vrátil domů, před domem  se se ženou pohádal, což vygradovalo až v úder do obličeje tak silný, že žena upadla na zem. Muž poté ženu vláčel do domu, zamkl vchodové dveře a řekl jí, že pokud zavolá policii, tak zabije jí i hlídku. Muž svým jednáním způsobil své příbuzné zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.
     V průběhu prověřování kriminalisté navíc zjistili, že měl muž ženu bezdůvodně v nepravidelných intervalech psychicky a posléze i fyzicky napadat v posledních téměř čtyřech letech.

     Kromě toho měl zmíněný šestatřicetiletý muž dne 23. května v jedné z prodejen v Habartově odcizit lahve alkoholu v celkové hodnotě ve výši téměř 2 tisíc korun. Alkohol si měl uschovat pod oděv a následně opustit prodejnu aniž by za zboží zaplatil. V posledních třech letech byl navíc za obdobné jednání již odsouzen.

     "Závažné jednání šestatřicetiletého muže vyšetřují sokolovští kriminalisté. Muže obvinili ze spáchání zločinů Týrání osoby žijící ve společném obydlí a Vydírání a z přečinů Omezování osobní svobody, Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, Neoprávněné užívání cizí věci a Krádež. V případě prokázáni viny hrozí muži až osmiletý trest odnětí svobody.
     Muž byl dne 14. června po předchozím souhlasu státního zástupce zadržen a po provedených úkonech umístěn do policejní cely. Kriminalisté státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Okresní soud v Sokolově pak muže do vazby poslal,"
uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…