Recidivista se během čtvrt hodiny vloupal do tří vozidel a pak utíkal před policií

Policisté muže, který okénka aut rozbíjel tyčí, vypátrali a zadrželi v křoví

6. prosince 2017 16:17 , aktualizace 16:30

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      V pondělí kolem osmé hodiny večer si kolemjdoucí v Plzni v ulici Na Chmelnici všiml muže, který se za pomocí tyče dobýval do odstavených kamionů. Na místo okamžitě vyjelo pět hlídek policie a policisté začali po pachateli v okolí pátrat.
     Muž se ale pokusil nejen před policisty ukrýt, ale dokonce se během toho pokusil vloupat do dalšího automobilu ve Vinické ulici.
     Podle svědka muž před jednou hlídkou utíkal, pak se pokusil schovat do křoví nedaleko nemocnice Privamed, kde byl policisty vypátrán a zadržen.
      "Přestože se podezřelý muž pokusil před policisty ukrýt, byl namístě vypátrán a po zadržení převezen na obvodní oddělení Plzeň - Vinice. Policisté zjistili, že muž se pokusil v průběhu čtvrt hodiny vloupat do celkem tří vozidel, z nichž dvě byla zaparkována v ulici Na Chmelnici a jedno v ulici Vinická.
     Pachatel ve všech případech použil kovovou trubku, kterou rozbil skleněnou výplň oken vozů. Pachatel z vozů nic neodcizil, ale poškozením vozidel způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun,"
uvedla tisková mluvčí policie a doplnila: "Viničtí policisté již devětadvacetiletému muži předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež, vloupání, ve stádiu pokusu a přečinu poškozování cizí věci. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o recidivistu, který byl již v minulosti za jinou majetkovou trestnou činnost odsouzen i potrestán. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení."

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.