Foto

Recidivista si k Vánocům nadělil cizí motocykl

Radost mu po třech hodinách překazili strážníci a policisté

27. prosince 2017 14:48 , aktualizace 15:27

Krádež Městská policie Zadržení pachatele

      V neděli v brzkých ranních hodinách se muž v Plzni rozhodl, že si sám nadělí dárek k Vánocům a protože dárky se přeci "mají dostávat", vydal se pro něj nikoli do obchodu, ale do ulic. Muž odcizil motocykl tovární značky Kawasaki zelené barvy a zajisté měl z "dárku" velikou radost. Ta mu však vydržela ani ne tři hodiny.
     Svým chováním totiž vzbudil podezření u pozorného občana, který kontaktoval městskou policii s tím, že muž, který tlačí motocykl ulicí Mezi stadiony, se nervózně rozhlíží kolem sebe, vždy motocykl na chvíli opustí a pak se pro něj vrací zpět, aby ho odtlačil o kousek dál. Toto podezřelý muž činil neustále dokola, proto oznamovatel pojal podezření, že nejspíš něco není v pořádku.
     "Osmatřicetiletý muž, který motocykl tlačil, hlídce uvedl, že není majitelem, nemá u sebe žádné doklady a že mu jej půjčil jeho známý Ivan, nicméně adresu ani bydliště kamaráda nezná. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření na spáchání trestného činu, byla na místo přivolaná PČR, která si celou událost převzala k dořešení," uvedla tisková mluvčí městské policie. 
     "Osmatřicetiletý muž byl během tří hodin vypátrán a zadržen. Policisté z obvodního oddělení Slovany sdělili pachateli podezření ze spáchání přečinu krádeže a jelikož byl muž již v minulosti za obdobný trestný čin potrestán, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky," popsala zlodějovy zkažené Vánoce tisková mluvčí policie.

Foto: PČR