Video

Recidivista ukradl peněženku nepozornému řidiči

Policisté ho zadrželi ještě téhož dne

13. června 2018 22:01

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň


     V neděli 10. června v odpoledních hodinách přijel řidič v Sokolově na místní čerpací stanici a při tankování si odložil peněženku na tankovací stojan.
     Odloženou peněženku si muž bohužel nehlídal a toho využil muž s kanystrem, tankující z druhé strany stojanu. Ten si všiml odložené a nehlídané peněženky, využil příležitosti a odcizil muži ji i s finanční hotovostí, osobními doklady, kreditními a dalšími zákaznickými kartami.
     "Odcizením peněženky měl třiadvacetiletý muž způsobit pětačtyřicetiletému poškozenému škodu v oznámené výši kolem 40 tisíc korun. Díky dobré místní znalosti a vzhledem k trestní minulosti 23letého muže, se ho kriminalistům podařilo ještě téhož dne zadržet. Na Obvodním oddělení v Sokolově si poté vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinů Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla tisková mluvčí 

     Krádeže se muž dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za přečin Krádež odsouzen Okresním soudem v Sokolově. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.