Foto Video

Recidivista v nemocnici postřelil zdravotníka

Pachatel naštěstí použil málo výkonnou zbraň, v minulosti má za sebou ale i loupež nebo vydírání

14. července 2017 13:06 , aktualizace 13:38

Záchranáři Zbraně

Partner článku – Delta Plzeň


     V neděli dne 9. července přišel v nočních hodinách do zdravotnického zařízení v Karlových Varech 33letý muž, který zde také pracuje. Vešel do místnosti pro zaměstnance, kde se v té době mimo jiné nacházel i další 25 letý zaměstnanec, se kterým měl zřejmě nevyřízené účty.
     Muže zde měl nejprve slovně napadnout a poté vyndat revolver Flobert, po poškozeném vystřelil směrem na dolní končetiny a následně z místa utekl.
     Poškozenému muži střelbou způsobil lehčí zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Likvidace zdravotnického personálu

     Pachatel svého jednání nijak nezalitoval, což dokázal o pár hodin později, když zaslal postřelenému muži několik výhružných sms zpráv, ve kterých mimo jiné vyhrožoval fyzickou likvidací jemu i dalšímu zdravotnickému personálu.

Celostátní pátrání

     Kriminalisté začali po útočníkovi ihned pátrat a vyhlásili po něm i celostátní pátrání. Dopadli ho ve středu dne 12. července ve Středočeském kraji. "Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 33 letého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů Nebezpečné vyhrožování, Ublížení na zdraví a Vydírání. V páchání trestné činnosti není žádným nováčkem, již v minulosti se dopustil násilné trestné činnosti jako např. loupeže či vydírání. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci na obviněného muže podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby. V případě prokázání viny mu tak hrozí až 4 letý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí policie.

Co je to revolver Flobert?

     O jakou jde zbraň jsme se zeptali v Loveckých potřebách Bezucha & Elleder v Plzni v Luně. "Jde o palnou zbraň volně prodejnou od 18 let pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5J, jde o zbraň výkonem podobné vzduchovce. Flobertky jsou určeny pro zábavu a radost se střelby," vysvětlil nám majitel firmy.

     Tuto zbraň nám také majitelé prodejny zbraní v Luně zapůjčili k otestování. Výsledek testu: Asi na šest metrů pak revolver 2 ranami prostřelil petlahev 2x skrz, 2 ranami prostřelil melounek skrz a 1x skrz prostřelil plechovku a 1 projektil prošel do plechovky a zůstal uvnitř.Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.