Foto Video

Policisté na ujíždějícího narkomana opakovaně stříleli

Patnáctkrát trestaný recidivista má už sedmnáct let zakázáno řídit

31. října 2019 19:25 , aktualizace 19:41

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes ráno před Okresním soudem v Klatovech stanul již patnáctkrát soudně trestaný recidivista Roman Krůta ze Strakonic, který nyní čelí obvinění, že v červenci u Horažďovic ujížděl policejní hlídce a snažil se policejní vůz vytlačit ze silnice. Jak jsme již tehdy informovali, k zastavení ujíždějícího narkomana museli nakonec policisté použít i střelbu.
     Krůta se před soudem kromě snahy vytlačit policejní vůz ze silnice, o což se v průběhu pronásledování měl podle záznamů policejní kamery pokusit minimálně dvakrát, zpovídá i z opakovaného řízení auta přes zákaz. 
     Po druhém pokusu o boční náraz do jejich vozu policisté pro výstrahu několikrát vystřelili do vzduchu, Krůta ale ujížděl dál a zastavil až při další střelbě policistů, která již byla vedena na pneumatiky jeho vozu. 
     Krůta podle svých slov ujížděl proto, že se bál kvůli tomu,"že nalíže", jak totiž sám přiznal, den před jízdou si užil pervitin. Krůta sám také uvedl, že má již sedmnáct let zákazy řízení, ale běžně řídí od svých šestnácti let.
      Krůtovi za násilí proti úřední osobě nyní hrozí až šest let vězení.

Původní článek ze 14. července:

     Včera jsme jako první informovali o případu, kdy zfetovaný řidič vezoucí pervitin ujížděl před policejními hlídkami a s VW Polem se do policejních vozů dokonce pokoušel i najíždět, takže policisté museli zahájit palbu.
     Včera jsme ale ještě netušili, že skutečně existuje takový pitomec, který je schopen vlastní ujíždění před policií, včetně střelby, natáčet na svůj mobilní telefon. Nejenže mladí muži riskovali život svůj, životy policistů i každého, kdo v tu chvíli po silnici jel, ale také tím dodali policii špičkové důkazy o svém jednání. Video končí pouhé vteřiny před tím, než policisté oba mladíky vytáhnou z auta jak králíky z klobouku.
     Mladý muž se na svém profilu mimo jiné chlubí i fotografiemi z věznice Všehrdy, kde strávil posledních pár let, samozřejmě pořízených telefonem drženým na černo. Tyto fotky mu zajisté nový pobyt v tomto zařízení nyní zpříjemní. 

Článek ze 13. července:

     V sobotu dopoledne okolo desáté hodiny chtěli policisté zkontrolovat vozidlo Volkswagen Polo, řidič však nezastavil a začal před policisty vysokou rychlostí ujíždět. Policisté samozřejmě začali vozidlo pronásledovat.
     V pronásledovaném vozidle seděli dva muži, ujížděli od Strakonic směrem na Klatovy a dělali vše proto, aby policistům zamezili je zadržet. Mimo jiné se u Horažďovic snažili do policejního vozidla i najet, takže policisté museli použít služební zbraň a několikrát vystřelit. Poté policisté vozidlo pachatele předjeli, zablokovali a posádku zajistili.
     Ukázalo se, že vozidlo řídil muž narozený v roce 1990 s platným zákazem řízení, jen nedávno propuštěný z několikaletého výkonu trestu a test na přítomnost drog u řidiče detekoval metamfetamin a amfetamin, tedy pervitin. Ve vozidle byla také zajištěna další nažloutlá krystalická látka, dle všeho pervitin, který bude odeslán na kriminalistickou expertízu. 
     Řidič je momentálně umístěn v policejní cele v Klatovech a dle všeho o čeká obvinění hned z několika trestných činů a samozřejmě i návrat do vězení.

Foto:

1. rok 2015: "Jsem ve věznici Všehrdy!"
2. tento pátek: "Nově jsem si upravil auto!"
3. tato sobota: "Právě po mě střílí policie!"


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.