Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Red boy si došlápl na nelegální cigarety a neplánovaně našel i kokain

Domovní prohlídky proběhly v Plzni i Praze, zadrženi byli dva muži

Autor: Jana Holá pátek 1. března 17:14 , aktualizace 17:33

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Express servis


     Posledního půl roku se plzeňští celníci ze Sekce pátrání zabývali případem nelegálního obchodu s neoznačenými cigaretami.

     Minulý týden proběhla závěrečná realizace trestního spisu s krycím názvem RED BOY a přímo při předávce nelegálních cigaret zadrželi celníci dvě osoby a při domovních prohlídkách v Jesenické ulici v Plzni a v Praze objevili i za pomoci služebních psů téměř 50 000 kusů neznačených cigaret. Škoda na dani byla vyčíslena na více než 200 000 Kč.

     "Případ byl prověřován policejním orgánem Generálního ředitelství cel, Odborem pátrání Plzeň, od loňského roku. Operativním šetřením celníci zjistili, že na území města Plzně podezřelá osoba distribuovala do oběhu neznačené cigarety značky Marlboro a Rothmans. Cigarety k prodeji získávala od další osoby z Prahy, muži si je mezi sebou předávali na různých parkovištích.
     Spolu s cigaretami celníci zajistili dokumenty o jejich nabídce, mobilní telefony a výpočetní techniku i s daty. Zadokumentováno bylo několik schůzek, kdy lze předpokládat, že zobchodovány mohly být tisíce dalších nelegálních cigaret. To bude případem dalšího šetření," uvedla nám mluvčí generálního ředitelství cel a doplnila, že při zadržení byl u jednoho z podezřelých zajištěn sáček s kokainem.

     "Věc s návrhem na zahájení trestního stíhání bude předána Policii ČR, OHK KŘP Plzeňského kraje v nejbližší době," doplnila ještě mluvčí.

Foto KP a GŘCExpress servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.