Foto

Muži se po aplikaci drogy zastavilo srdce

Na plzeňském nádraží o život muže bojovali svědci, strážní i kriminalisté

10. října 2021 17:42 , aktualizace 18:14

Drogy Záchrana života

Partner článku – Mraknet

     V pátek 8. října kolem šesté hodiny večer si před budovou Hlavního vlakového nádraží v Plzni na lavičce zde velmi často pobývající narkoman, kterému kamarádi přezdívají Gábin, nitrožilně aplikoval drogu, podle všeho pervitin. Následkem toho u něj ale došlo k srdečnímu selhání, muž vstal, chytil se za hrudník a asi po dvou krocích se skácel k zemi. Jeho společníci mu ihned začali poskytovat první pomoc, zatímco svědci volali záchrannou službu a o situaci informovali i pracovníky ostrahy nádraží. Ti přispěchali na místo a zahájili laickou resuscitaci muže.
     Zatímco strážní bojovali o mužův život, připojili se k nim i dva kriminalisté, kteří v tu chvíli kolem nádraží projížděli a situace si všimli. Kriminalisté v resuscitaci pokračovali až do příjezdu záchranářů, kteří si muže převzali a transportovali ho do nemocnice. "Muže narozeného v roce 1971 jsme po kardiopulmonální resuscitaci transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Podle posledních informací muž díky včasnému zásahu všech na místě žije.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.