Další napadení člověka v MHD, nyní i s vážným zraněním

Recidivistův včerejší odpolední útok bohužel muži poškodil sluch

středa 5. května 18:36 , aktualizace 18:40

Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes dopoledne jsme informovali o případu fyzického napadení cestujícího v tramvaji, ke kterému došlo v sobotu v noci. Krátce po vydání článku jsme od čtenářky obdrželi informaci o dalším zbitém člověku v plzeňské městské hromadné dopravě. Podle ní se mělo napadení odehrát včera po poledni na zastávce v Koperníkovo ulici. Uvedené informace jsme samozřejmě ověřili jak u dopravních podniků, tak i u policie a bohužel se ukázaly jako pravdivé.

     K tomuto dalšímu napadení došlo v úterý v půl jedné odpoledne na zastávce MHD Tylova umístěné v Koperníkově ulici. Jediné, co čtenářka nevěděla bylo, že napadeným a bohužel i vážně zraněným nebyl cestující, ale zaměstnanec PMDP, který byl v civilu. Jednalo se totiž o revizora, který přistihl cestujícího bez platné jízdenky.
     Citujeme z výpovědi zraněného muže: "S pánem jsme vystoupili, abychom jeho jízdu na černo vyřešili, toho muže dobře známe, jedná se o chronického neplatiče jízdného. Kolega mu vypsal pokutu a já mu vysvětlil, že bez platné jízdenky v jízdě pokračovat nemůže, což ho rozzuřilo, takže tam začal máchat rukama a hulákat, že on si bude jezdit, jak chce, kdy chce a platit nebude. Jak se rozčiloval, nakonec mi svou občanku vyrazil z ruky. Sebral si jí ze země, vzal si od kolegy záznam o provedené kontrole a začal odcházet. Já se sklonil k další práci a v tu chvíli mě napadl, bohužel, útok byl tak rychlý, že ani já, ani kolega jsme mu nestihli zabránit." 
     Další dění na zastávce nám již popsala výše zmíněná svědkyně: "Když ten napadený muž sklonil hlavu, chlap se najednou otočil, přiskočil k němu a naprosto cíleně ho strašnou ranou praštil přes ucho. Ten napadený ještě s dalším mužem pak toho útočníka strhli na zem, váleli se tam, ale útočníkovi se nakonec podařilo utéct." Policisté samozřejmě vyjeli na místo, po muži začali pátrat a v krátké době ho zadrželi.

     Zaměstnanec dopravních podniků bohužel při tomto útoku utrpěl vážné zranění zvukovodu, které si dle všeho vyžádá delší léčení a samozřejmě se zatím nedají vyloučit ani trvalé následky. "Můžeme vám potvrdit, že se tímto případem napadení se skutečně zabýváme a prověřujeme veškeré okolnosti," doplnila informace tisková mluvčí policie.
     Podle našich informací byl útočníkem několikrát soudně trestaný Štefan P. narozený v roce 1977.

Sobotní útok v tramvaji č. 2

     Policisté v současné době šetří i případ napadení cestujícího v tramvaji, ke kterému došlo v sobotu před jedenáctou hodinou v noci v Plzni nedaleko zastávky Sirková. Mluvčí policie nám uvedla, že mladý muž jel v tramvaji číslo 2 ve směru na Skvrňany, seděl na sedačce poblíž zadních dveří a k jeho napadení mělo dojít před tím, než tramvaj vjela na náměstí Republiky. Na cestujícího se obrátil muž, zřejmě cizinec, který ho měl bezdůvodně napadnout, a když mladý muž upadl, ještě do něj měl kopnout. Poté se napadený zvedl a z tramvaje utekl. Mladý muž musel následně vyhledat lékařské ošetření.

     My dnes s napadeným mužem hovořili a ten nám útok popsal takto: "Nastoupil jsem u Hlavního nádraží na dvojku a jel směrem na Skvrňany. Seděl tam nějaký zřejmě opilý muž a asi jsem se mu nelíbil, napřed na mě začal pokřikovat nadávky, ale já si ho nevšímal. Pak vstal a snažil se mě udeřit pěstmi do obličeje, ale já jsem si ho chránil rukama, takže mě bil do těch rukou. On potom v té tramvaji hrozně řval, že chce vystoupit a kopal řidiči do dveří. Pak vystoupil, ale zase hned nastoupil, šel rovnou ke mě a zase mě začal bít. Já spadl na zem a on mě ještě kopl. Pak jsem vystoupil na náměstí Republiky a utekl jsem," popisoval zmlácený muž s tím, že útočník by měl být vysoký, štíhlý, na sobě měl teplákovou soupravu a mluvil česky, ale zřejmě s ukrajinským nebo ruským přízvukem.
     "Moc mě mrzí, že i když byla tramvaj plná lidí, nikdo mi nepomohl," dodal ještě na konec.

     Viděli jste tento útok? Policisté samozřejmě po pachateli pátrají a velmi rádi přijmou vaše případné svědectví na kterémkoli obvodním oddělení nebo na bezplatné telefonní lince 158.

Foto: Ilustrační


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.