Foto

Režisér Kačena má nenávratně zničený mozek

Režisér vlezl v Mariánských Lázních do šachty, kde se otrávil

10. září 2019 12:10 , aktualizace 12:10

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

Aktualizujeme:

     1. září jsme jako první informovali o tragické chybě režiséra Jana Kačeny, který vlezl v Mariánských Lázních do Ferdinandova pramene, zkoušel zde inhalovat výpary, ztratil vědomí a spadl na dno šachty.
     Režisér Kačena stále leží v Plzni v nemocnici a podle lékařů je téměř jisté, že je jeho mozek nenávratně poškozený, údajně až z 99%. Mozek prý také nevysílá žádné signály a nereaguje na žádné podněty.
     Ve středu by měl podle rodiny být režisér Kačena převážen na Oddělení následné a dlouhodobé intenzivní péče do Mostu.
     Rodina i přes prakticky nulové prognózy lékařů boj nevzdává, jeho přítelkyně Kateřina uvedla: "Je nutné myslet na to, ze uvnitř je stále on, dýchá, srdce bije. Slyší. Cítí emoce i doteky. Je to asi jiný vesmír, ale nás určitě vnímá.“ 

Původní článek

     K velice vážnému případu zaviněnému dle všeho lidskou hloupostí vyjížděly v neděli ráno všechny záchranné složky. K události došlo ve Ferdinandově prameni v Mariánských Lázních.
     Zdroj dobře informovaný o tomto smutném případu nám uvedl, že známý divadelní režisér Jan Kačena, hostující na Marienbad Film festivalu, zde se svou společnicí zkoušel inhalovat výpary z pramene, které by údajně měly způsobovat změněné stavy vědomí. 
     "Děje se to často, odpařuje se tam CO2 a nějaká síra. Oni to na povrchu vdechujou ve škvíře brčkem, sice se tím přiotráví, ale jsou v rauši," popsal nám místní svědek. 
     Podle výše uvedeného zdroje to ale silně opilému Kačenovi zřejmě nestačilo a někdo mu měl poradit, že když otevře poklop pramene a vleze pod něj, jsou účinky podstatně silnější. To se však režisérovi možná stane osudným, když totiž Kačena vlezl pod poklop, během krátké chvíle ztratil vědomí a spadl na dno šachty.
     Na místo po zavolání dorazila jako první hlídka policistů, která se osobu v bezvědomí pokusila ze šachty vytáhnout. Protože se ale policisté také nadýchali plynu, musel svou snahu vzdát a muže ze šachty vyprostili až hasiči s dýchací technikou.
     Že byl muž ve velmi vážném stavu potvrzují svědci záchranné akce, kteří uvedli, že na místě proběhla více než půlhodinová resuscitace. Na místo proto vzlétl vrtulník LZS, který Kačenu transportoval na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. 
     Zde podle našich informací v současné chvíli o režisérův život bojují lékaři, ale jeho stav je velice vážný.
     Případem se zabývá také policie. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení a v současné době prověřujeme okolnosti tohoto případu," uvedla tisková mluvčí policie.

     Jan Kačena se narodil v roce 1982. Základní školu a gymnázium absolvoval v Mostě, v roce 2008 zakončil studia divadelní dramaturgie na brněnské JAMU. Na divadle režíruje od roku 2004. 
     Ředitelka festivalu Marienbad Film z.s. Zuzana Stejskalová nám potvrdila, že režisér Kačena byl jejich hostem a k celé smutné události nám uvedla: "Jan Kačena je vůdčí osobností alternativní divadelní a filmové scény, tato nehoda, která se bohužel stala, je pro nás velice smutná. Nyní můžeme jen doufat, že vše zlé se v dobré obrátí a že Jan vše zvládne!"


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!