Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Řidič nadýchal neuvěřitelných 5,37 promile

Výsledek dechové zkoušky překvapil i zkušené policisty

Autor: Petr Novák úterý 11. června 11:28 , aktualizace 12:22

Alkohol

Partner článku – Cortusa_group


     V neděli 9. června po osmé hodině večer policisté v Sokolově poblíž nájezdu na dálnici D6 zastavili a kontrolovali řidiče s vozidlem značky Mazda. Během kontroly muže vyzvali k dechové zkoušce a nestačili se divit.

     "Devětatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem s naměřenou hodnotou 5,37 promile. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a řidiči byl zadržen řidičský průkaz. Zároveň mu bylo zabráněno v další jízdě odtažením vozidla značky Mazda," uvedl nám mluvčí policie s tím, že v případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


V posledních pár dnech to není ojedinělý případ s tak vysokou
 naměřenou hladinou alkoholu, naštěstí ten předchozí se netýkal řidiče:

     Ve čtvrtek 6. června byl nalezen muž v půl druhé odpoledne hlídkou policie ve Stodu před lékárnou, kde ležel na chodníku. Když k muži policisté přistoupili, zjistili, že je při vědomí, kdy komunikoval přiměřeně alkoholovému opojení, ale nebyl schopen sám se zvednout ze země. 

     "Policisté muži pomohli vstát a přidržovali jej, aby neupadl a neublížil si. Ztotožnili ho a vyzvali k dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobil. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo u třicetiletého muže výsledek 5,49 promile alkoholu.
     Policisté ho proto zajistili a chtěli převézt do protialkoholní záchytné stanice, kvůli vysoké hladině alkoholu spojené s nemocí muže by ho však na protialkoholní záchytné stanici nepřijali, a tak na místo přivolaní zdravotníci rozhodli o transportu opilého muže na Akutní zónu nemocnice,"
popsala tisková mluvčí policie.

     Podle zdravotníků při hodnotě více než 4,0 promile alkoholu v krvi již může hrozit riziko zástavy dechového centra v mozku a následné zadušení.

Foto ilustrační


Cortusa_group

Pečlivě vybíráme místa, kam umístíme naše projekty. Můžete si tedy být jisti bezpečnou lokalitou v blízkosti přírody i dostupnou z hlediska občanské vybavenosti. Neděláme jen pouhé stavební projekty. Našim klientům plníme sny a přání a pomáháme jim tak vytvořit opravdový domov.