Opilý řidič od nehody zdrhl po svých

Muž je stíhán ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky

21. září 2018 08:58 , aktualizace 09:59

Partner článku – Optika BORY

     V noci na dnešek před druhou ráno došlo na silnici u Klatov k dopravní nehodě. Sedmatřicetiletý řidič vozu Ford Focus jel ve směru od Klatov na Plzeň a odbočil vpravo k čerpací stanici. Při zajíždění k čerpací stanici vlivem nepozornosti najel přes obrubník na travnatou plochu, kde přední částí vozidla narazil do sloupku dopravní značky Zákaz vjezdu.
       Po této nehodě muž z prostoru čerpací stanice vycouval a odjížděl směrem na Točník. Při jízdě z klesání vyjel vpravo mimo vozovku a znovu havaroval. Nyní narazil do sloupku dopravního zrcadla. Muž zde vozidlo nechal a pěšky pokračoval na obec Štěpánovice. 
     Cestou byl muž zadržen hlídkou policistů z Klatov. Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce a ukázalo se, že mu v žilách putuje vedle krve ještě 2,11 promile alkoholu. 
     Policisté řidiče zadrželi a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.     
     Případem se dále zabývají policisté Dopravního inspektorátu Klatovy.

Foto: Ilustrační

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.