Foto

S vozem sjel k železničnímu náspu a pak se schoval v ubytovně

Muž s téměř dvěma promile tvrdil, že plotem projel kvůli zamlženému oknu

25. října 2021 09:43 , aktualizace 10:05

Alkohol Nehody Ubytovny

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V sobotu 23. října před půlnocí došlo v Trhanově asi sedm kilometrů od Domažlic k havárii osobního vozu do železničního náspu. "Osmatřicetiletý řidič osobního automobilu Citroen Xsara při vyjíždění z parkovacího místa vyjel na okraj místní komunikace, kde narazil do drátěného oplocení areálu. Po projetí oplocení vyjel mimo komunikaci, kde s vozidlem havaroval na náspu železniční trati," popsala tisková mluvčí policie s tím, že po havárii řidič z havarovaného vozidla utekl a schoval se v ubytovně.
      Tam ho následující den v osm hodin ráno vypátrala hlídka dopravních policistů. "Řidič uvedl, že z důvodu klimatických podmínek došlo k zamlžení čelního skla vozidla a on neviděl na cestu, kam jede. Na výzvu policistů se dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. Odborné měření bylo provedeno ověřeným analyzátorem alkoholu a bylo s pozitivním výsledkem 1,78 promile alkoholu," uvedla mluvčí policie a dodala, že řidič nepřiznal požití alkoholických nápojů před jízdou a uvedl, že po dopravní nehodě vypil čtvrt litru vodky a litr piva. Poté se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s dvojitým odběrem krve, aby se zjistilo, kolik promile alkoholu mohl mít řidič v krvi v době havárie, při které naštěstí nedošlo ke zranění osob.
     Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Foto PČR

 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.