Foto

Řidič s autem vyletěl z dálnice a převrátil se

Na místě tři zranění lidé a zasahují všechny záchranné složky

21. července 2022 13:35 , aktualizace 16:08

Dálnice Doprava Nehody Záchranáři

     Dnes před jednou hodinou odpoledne došlo během dešťové přeháňky na 103. kilometru dálnice D5, tedy na úrovni Heřmanovy Huti, ve směru z Rozvadova na Plzeň k dopravní nehodě, při které osobní vůz vyjel z dálnice a převrátil se ve svahu.

     Z místa byli hlášeni tři zranění, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali tři zraněné muže a transportovali je do Fakultní nemocnice Plzeň.

     Po dobu šetření nehody a vyprošťování vozidla byl uzavřen pravý jízdní pruh dálnice. Okolnosti a příčinu nehody dále šetří policisté.

Aktualizace:
     "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič s vozidlem Škoda Superb nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na mokrém povrchu dálnice nezvládl řízení a vozidlo uvedl do smyku. Následně vyjel vpravo, kde narazil do přilehlého svahu.
      Požití alkoholu u řidiče narozeného v roce 1977 bylo vyloučeno dechovou zkouškou, vzniklou škodu policisté odhadli na jeden milion korun,"
uvedla nám k nehodě tisková mluvčí policie s tím, že se policisté havárií i nadále zabývají.

Foto HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.