Foto Video

Jednadvacetiletý řidič uhořel a další lidé skončili vážně zranění

Auto plné mladých lidí narazilo do stromu a okamžitě vzplálo

sobota 26. ledna 03:24 , aktualizace 19:54

Hasiči Nehody Smrt Záchranáři


     V noci na dnešek kolem jedenácté hodiny došlo na hlavním tahu z Plzně na Klatovy, u odbočky na Chlumčany, k velice vážné dopravní nehodě.
     Vozidlo Škoda Fabia plné mladých lidí, jedoucí ve směru od Plzně, zatím z neznámých důvodů vyjelo na rovném úseku ze silnice, čelně narazilo do stromu a ihned začalo hořet. Náraz byl velice silný a na silnici nebyly patrné brzdné stopy.
     Na místě zastavilo několik kolemjedoucích řidičů, kteří se vrhli k hořícímu vozu a podařilo jim vyprostit tři mladistvé osoby. Bohužel ve vraku zůstal zaklíněný teprve jednadvacetiletý řidič, kterého se zachránit nepodařilo a ve vraku vozu uhořel. 
     Na místo mezitím dorazily všechny záchranné složky. Hasiči jednak uhasili vrak vozu a také spolupracovali se záchranáři a lékaři při ošetření vážně zraněných mladých lidí. "Tři osoby mladší osmnácti let jsme transportovali s těžkými poraněními do Fakultní nemocnice Lochotín a jedna osoba zemřela na místě," uvedli záchranáři.
     "Ve vozidle cestovaly ještě dvě osoby mladší 18 let a jedna ročník 2000. Všichni tři spolucestující byli převezeni se zraněními do nemocnice v Plzni. Rodinám zúčastněných byla poskytnuta krizová intervence," uvedla mluvčí policie.
     Vyšetřování na místě převzali kriminalisté, provedli ohledání a teprve pak mohli hasiči vystříhat torzo těla řidiče a předat ho koronerovi.
     Zásah komplikovalo počasí, voda po zásahu hasičů na vozovce ihned zmrzla, vytvořila ledovou krustu a museli být přivoláni i silničáři na posyp. Silnice byla uzavřena až do půl čtvrté ráno.