Řidič začal při policejní kontrole utíkat s úmyslem spáchat sebevraždu

Běžná silniční kontrola se zvrhla v záchranu života psychicky nemocného člověka

6. prosince 2021 20:31 , aktualizace 21:12

Záchrana života

Partner článku – Klimahome

     Dnes odpoledne pět minut po šestnácté hodině byl hlídkou složenou ze dvou mladých policistek u čerpací stanice v Rokycanech kontrolován řidič vozidla značky VW Golf.
     Šestačtyřicetiletý muž předal policistkám vyžádané doklady a ty ho upozornily, že na vozidlo není uzavřeno povinné pojištění. Muž na to odpověděl, že teď má mnoho osobních problémů, prožívá příliš špatných událostí, že to nezvládá, bude nejlepší spáchat sebevraždu a náhle začal z místa utíkat.

     Muž běžel směrem k železniční trati a na výzvy policistek k zastavení nereagoval. Protože byla důvodná obava o jeho život, tak policistky utíkaly za ním. Dívky v uniformách po chvíli muže našly, uklidnily ho a přivedly zpět k čerpací stanici.

     V té chvíli projížděl místem záchranář ve svém volnu, zahlédl konec výše uvedené situace, zastavil a nabídl svou pomoc. Policistky souhlasily, společně se záchranářem muže stále uklidňovali a na místo přivolali sanitku. Záchranáři si muže převzali a transportovali ho do Fakultní nemocnice Plzeň na psychiatrii.

     Mladým policistkám z dopravního inspektorátu v Rokycanech patří naše velké uznání, obě jsou ve služebním poměru teprve jeden a půl roku, ale na vzniklou situaci zareagovaly okamžitě a perfektně. Stejné poděkování si samozřejmě zaslouží i záchranář, který ve svém volnu pomohl.
     Podle našich informací muž, který chtěl spáchat sebevraždu, v uvedeném autě i bydlel. Jde o psychicky nemocného člověka, kterému se nemoc zřejmě zhoršila, protože vysadil léky, na které neměl peníze.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.