Bez řidičáku, zato pod vlivem pervitinu

Ženě přistižené v centru Plzně hrozí až rok vězení

pondělí 10. ledna 09:06 , aktualizace 09:52

Drogy

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Policisté v těchto dnech dostali výsledky rozboru moči a krve ženy, která byla v centru Plzně zadržena při řízení auta, a na základě jejich výsledků čeká sedmadvacetiletou ženu obvinění ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

      Případ se stal 19. prosince v Husově ulici v Plzni, kdy policisté v odpoledních hodinách zastavili a kontrolovali vůz Peugeot. "Při silniční kontrole vyšlo najevo, že sedmadvacetiletá řidička nikdy nevlastnila řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel, což na místě hlídce potvrdila. Následně byla vyzvána k orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin," uvedla tisková mluvčí policie. 

     Řidička se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. "Provedeným chemicko-toxikologickým vyšetřením biologického materiálu byly rozborem pozitivně zachyceny stimulační látky," doplnila mluvčí policie s tím, že na základě těchto výsledků policisté ve středu 5. ledna ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V případě pravomocného rozhodnutí může ženě hrozit až roční trest odnětí svobody.

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.