Aktuálně Foto

Řidička se otáčela v křižovatce, její vůz smetla tramvaj

Střet tramvaje s osobním vozem zkomplikoval dopravu v Plzni

úterý 23. dubna 09:12 , aktualizace 09:58

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     Dnes kolem osmé hodiny ráno došlo na křižovatce Karlovarské třídy a ulice Na Chmelnicích v Plzni ke střetu tramvaje linky číslo 4 jedoucí do centra a osobního vozu Ford Focus.
     Podle informací z místa se řidička Fordu souběžně s tramvají rozjela na zelenou směrem do centra, ale v rozhodla se, že se v křižovatce otočí zpět na Lochotín a vjela tramvaji do cesty. Řidička tramvaje již neměla šanci zabránit střetu, tramvaj narazila do levého boku vozu a odhodila ho přes křižovatku na trávník.
     V tramvaji podle našich informací nedošlo ke zranění osob, v osobním voze utrpěla zranění jedna žena, dle všeho naštěstí ne vážné.
     "Žena ve věku cca 25 let byla s lehkými zraněními transportována do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.
     Hasiči na místě odpojili baterii vozu a provedli protipožární opatření.
     "Alkohol byl u řidiček na místě vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Dopravní nehoda je nadále v šetření dopravních policistů," doplnila tisková mluvčí policie.
     Místo nehody je s opatrností průjezdné.

     Jen o chvíli později došlo v Lidické ulici v Plzni ke střetu osobního vozu Opel Astra s chodkyní. Ani ona naštěstí neutrpěla vážné zranění.
     "Třiašedesátiletá žena byla s lehkými zraněními převezena také do FN Lochotín," řekli záchranáři. 
     "Jak u řidiče narozeného v roce 1975, tak u chodkyně bylo požití alkoholu vyloučeno dechovými zkouškami," uvedla mluvčí policie.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.