Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Řídili pod vlivem alkoholu i drog

Alkohol, pervitin, kokain i marihuana za volanty aut na silnicích

30. října 2019 15:11 , aktualizace 15:39

Alkohol Drogy

Partner článku – Avalon Wellness

     Se zvýšeným počtem řidičů pod vlivem návykových látek se potýkali policisté v rámci uplynulého prodlouženého víkendu.

     V Klatovech policisté v pátek 25. října ve čtvrt na deset večer zastavili na ulici K Letišti řidiče vozidla značky Peugeot 106, kterým byl místní osmnáctiletý muž. Jeho dechová zkouška na alkohol byla sice s negativním výsledkem, test na drogy ale vyšel pozitivně na pervitin a marihuanu. 

     V sobotu 26. října v Horažďovicích jel po ulici Strakonické řidič s vozem Škoda Octavia. Policisté z místního oddělení dvaadvacetiletého muže ze Sušice zastavili a kontrolovali těsně po čtvrté hodině odpoledne a test na drogy v jeho případě vyšel pozitivní na marihuanu.

     V sobotu před půl jedenáctou v noci zastavili a kontrolovali policisté ve Strážově řidiče vozu Volvo. Policisté zjistili totožnost osmačtyřicetiletého muže z obce u Nýrska, který se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,54 promile alkoholu. Policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V Dolanech policisté zastavili ještě v sobotu řidičku vozidla Škoda Octavia. Při kontrole se žena podrobila dechové zkoušce, při které jí bylo naměřeno 1,57 alkoholu. I v tomto případě policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V neděli 27. října po čtvrté hodině odpoledne policisté kontrolovali dvaadvacetiletého řidiče vozu BMW z Domažlicka. Jeho test byl pozitivní na kokain.

     V pondělí 28. října po sedmé hodině ráno jel s vozem Peugeot 306 po Klatovech řidič, kterého policisté zastavili a kontrolovali v Puškinově ulici. Osmatřicetiletý muž z obce na Karlovarsku měl test pozitivní na marihuanu.

     V úterý 29. října před devátou hodinou ráno v Dlouhoveské ulici v Sušici zastavili a kontrolovali policisté řidiče Toyoty RAV. Místní pětašedesátiletý muž se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 0,60 alkoholu. 

      Policisté všechny řidiče převezli do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům biologického materiálu. Následně byli řidiči převezeni na oddělení k provedení dalších úkonů. Policisté všem přistiženým řidičům zadrželi řidičské průkazy.

Foto ilustrační

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.