Roční řádění zloděje ukončili kriminalisté

Zloděj kradl co mu padlo pod ruku, třeba metrák potravin

pondělí 13. ledna 15:23 , aktualizace 15:50

Krádež Vloupání

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Téměř rok trvající sérii krádeží v Plzni šetřili donedávna kriminalisté.
     K první krádeži došlo v půlce února, kdy pachatel ze zabezpečeného prodejního stanu na parkovišti obchodního domu Albert odcizil skoro 50 kilogramů sýrů různého typu, 20 kilogramů klobás a 25 kilogramů uzeného masa.
     V průběhu dalších měsíců se zloděj zaměřil na chaty, kdy většinou kradl sám, ale občas s sebou vzal pomocníka nebo pomocnici. Zloděj se vloupal celkem do třinácti chat a bral vše, co mu přišlo pod ruku, například starý voltmetr, hustoměr, nástěnné hodiny tzv. kukačky, hrnečky i s podšálky, hračky do vody a alkohol. Mnoho ukradených věcí mělo pro poškozené spíše citovou hodnotu nežli finanční a ve většině případů jim pachatel způsobil větší škodu poškozením věcí než odcizením.
     Zloděj dále navštívil kavárnu, nehtové studio a restauraci.
     Řádění tohoto zloděje se nyní podařilo zastavit plzeňským kriminalistům, kteří ho díky mravenčí práci vypátrali a zadrželi
     "Šestadvacetiletý muž z Plzně způsobil škodu v celkové výši přes 200 tisíc korun a byl obviněn hned z několika přečinů, mezi kterými samozřejmě nechybí krádež," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny muži hrozí několikaletý trest odnětí svobody.  

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.