Rozlícený senior ostřeloval prakem dům souseda

Stařík si zřejmě vzpomněl na své mládí a použil nejoblíbenější klukovskou zbraň

14. října 2022 11:08 , aktualizace 11:08

Městská policie Vandalství

Partner článku – Prestol Holding

     Na strážníky městské policie se včera před polednem obrátil muž ze Slovan s tím, že jeho rozestavěnou chatu někdo ostřeluje kameny z praku.
     "Po příjezdu na místo se strážník zkontaktoval s oznamovatelem, který mu sdělil, že tím, kdo mu způsobil škodu na polykarbonátové výplni zábradlí balkónu ve čtyř až pětimetrové výšce, byl jeho soused. Naštvat se měl zřejmě kvůli puštěnému rádiu při stavbě balkónu," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že škodu oznamovatel odhadl na tři tisíce korun.

     Strážník vyrazil k sousedovi, ten ale použití praku popřel a tvrdil, že kameny "jenom" házel. "Podezřelý třiasedmdesátiletý muž nezapíral, že jej rozlítilo chování souseda, který nijak nereagoval na jeho volání, aby nahlas hrající aparát ztišil. Strážníkovi přiznal, že chtěl přimět souseda vyjít ven, takže vzal několik kamenů a hodil je na balkon. Odmítal však připustit, že by svým jednáním způsobil nějaké poškození," uvedla mluvčí strážníků.

     Spor obou mužů i podezření ze spáchaného přestupku proti majetku staršího z nich proto projedná přestupková komise ÚMO Plzeň 2. 

Foto: Ilustrační

 Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost