Foto Video

Rozsáhlý noční požár domu

Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a hasiči na místě stále ještě zasahují

čtvrtek 22. září 07:58 , aktualizace 14:15

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Profesionální a dobrovolní hasiči z šestnácti jednotek vyjížděli těsně před půlnocí do obce Rozsedly na Sušicku, kde došlo k požáru hospodářské části rodinného domu. Zasažená část objektu byla požárem kompletně zničena a oheň se přenesl i na obývanou část domu, kde zasáhl přibližně třetinu střechy. Byl proto vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.


     V domě se při příjezdu hasičů nacházely tři osoby, jedna zvládla vyjít sama, dva obyvatele museli vyvést hasiči. Všechny tři si poté k ošetření převzali záchranáři.
     Aby se podařilo zachránit obytnou část domu, muselo být nasazeno větší množství jednotek a hasiči v rámci zásahu rozebírali střešní krytinu, pod kterou vyhledávali skrytá ohniska.
     "Požár se povedlo dostat pod kontrolu ve tři čtvrtě na čtyři ráno, místnosti naštěstí zasaženy nebyly," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že zásah stále probíhá.
      Starosta obce Žihobce, jejíž jsou Rozsedly částí, zajistil na místo nakladač a kontejner, kam hasiči vyváží materiál rozebrané části střechy jako krytinu, izolační vatu a podobně.

      "Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun. Příčina požáru je v šetření," doplnil mluvčí hasičů.

Foto KP, HZS

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.