Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pokusil se umlátit ženu kladivem a teď se mu zdál desetiletý trest moc

Muž, který chtěl pro malichernost ubít svoji družku, soudce nepřesvědčil a rozsudek plzeňského soudu tak platí

Autor: Petr Novák úterý 12. března 17:05 , aktualizace 17:23

Cizinci Právo Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V lednu jsme informovali o rozsudku Krajského soudu v Plzni, kterým byl k deseti letům ve věznici se zvýšenou ostrahou odsouzen sedmadvacetiletý Francouz Timothé Kirsch, který se v červenci 2023 ve Štěnovicích pokusil zavraždit svou přítelkyni několika ranami kladivem do hlavy.

     Ačkoli soud přihlédl k několika polehčujícím okolnostem a uložil trest pod dolní hranicí trestní sazby za vraždu, Kirschovi se stejně zdál příliš přísný a proti rozsudku se odvolal. Celý případ se tak dostal před Vrchní soud v Praze.

     Pražský vrchní soud po pečlivém přezkoumání celého případu neshledal důvod ke snížení trestu a verdikt plzeňského soudu dnes potvrdil.
     Krom odpykání si desetiletého trestu ve vězení tak Kirsch musí napadené ženě zaplatit 300 tisíc korun jako odškodné, po uplynutí trestu má pětiletý zákaz pobytu na území České republiky a samozřejmě i zákaz jakéhokoli kontaktu s napadenou ženou.


O případu jsme informovali v článku:

Muž ženě rozbil hlavu kladivem

"Měla hrozně rozbitý obličej, a když se otočila, celá její záda byla od krve, myslím úplně celá," popsal nám svědek

     V úterý 4. července odpoledne kolem půl páté došlo v Lipové ulici ve Štěnovicích k velmi brutálnímu napadení ženy. Podle našich informací čekal muž na ženu doma, a když ta vstoupila do bytu, měl jí oznámit, že pro ni má překvapení v koupelně, kde na ni zezadu zaútočil kladivem.

     Útok byl mimořádně brutální, údery kladivem muž vedl na hlavu ženy a zasadil jí několik ran. 

     Zraněná žena se ještě dokázala vypotácet z bytu a přivolat si pomoc. "Vůbec nechápu, že to přežila, měla hrozně rozbitý obličej, a když se otočila, měla celá záda od krve, myslím úplně celá, jako kdyby jí polili kbelíkem červené barvy," popsal nám svědek s tím, že zde v domě bydlí zdravotník, který jezdí s převozovou sanitkou firmy CD Sanitar. Ten přinesl zdravotnické vybavení a ženě poskytl první pomoc.

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie včetně psovoda a samozřejmě i záchranáři. „O paní se starali záchranáři a policie si šla do bytu pro toho chlapa, myslím, že je to Francouz. Asi byl ozbrojený, protože šli s neprůstřelným štítem v čele a se samopaly. Poslední pak šel psovod se psem,“ dokončil popis dění na místě svědek.

      „My jsme z místa transportovali ženu narozenou v roce 1980 se zraněním hlavy na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedli nám k případu záchranáři.

     Vyšetřování si samozřejmě převzali kriminalisté. Mluvčí policie nám potvrdila zadržení podezřelého na místě a doplnila informaci, že vyšetřování tohoto případu převzali krajští kriminalisté, tedy ti, kteří řeší ty nejzávažnější trestné činy v celém Plzeňském kraji.

     O dva dny později policejní komisař cizince, podle našich informací Francouze, narozeného v roce 1996 obvinil ze zvláště závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu a zároveň podal státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. 

     Obviněného muže policisté z cely předběžného zadržení převezli k soudu, kde proběhlo mimořádné vazební jednání, soud vyhověl návrhu státního zástupce a muže do vazby vzal. Policisté ho následně eskortovali do Věznice Plzeň, kde si počká na soud. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

      Sedmadvacetiletý Francouz Timothé Kirsch obviněný z pokusu o vraždu své přítelkyně kladivem stanul před Krajským soudem v Plzni v úterý 2. ledna.

     Podle své výpovědi Kirsch chtěl vraždou partnerky vyřešit situaci, kdy neměl peníze na dům, který jí slíbil. Když žena přišla domů, vylákal ji Kirsch do koupelny s tím, že má pro ní překvapení a řekl jí, ať si zakryje oči. Následně ji zezadu začal do hlavy bít kladivem.
     Podle lékařské zprávy ženu kladivem zasáhl třikrát a napadená utrpěla tržné rány na temeni hlavy, výduť v lebeční dutině, zlomeninu ramenní kosti a pohmožděniny na dalších částech těla. 
     Vážně zraněné a silně krvácející ženě se naštěstí z bytu podařilo utéct a přivolat si pomoc. Kirsche poté na místě zadržely prvosledové hlídky policistů.

      Podle psychiatrického posudku trpí Kirsch smíšenou poruchou osobnosti, jde o osobu narcistními rysy, je disociální a značně sebestředný. Je u něj patrná dětinskost, zbabělost, emoční nestabilita, přecitlivělost, obtížně zvládá odmítnutí, je chladný, bezohledně jde za naplněním osobních potřeb a cílů a má nefunkční svědomí.

     Kirsch u soudu svou vinu přiznal a byl odsouzen k deseti letům vězení, pětiletému zákazu pobytu na území České republiky a zákazu kontaktu s napadenou ženou. Trest si odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. 

     Proti rozsudku se Kirsch odvolal.

 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.