Vyhoštěný Moldavan rozbil Ukrajinci hlavu skleněnou lahví

Silně krvácející zraněný skončil v nemocnici, útočník pak v policejní cele

čtvrtek 29. září 15:30 , aktualizace 17:12

Alkohol Cizinci Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V pondělí 26. září došlo u čerpací stanice Shell u Centrálního autobusového nádraží v Plzni k incidentu, u kterého museli zasahovat nejen policisté, ale i záchranáři.

     Celonoční popíjení se skupince cizinců poněkud vymklo z ruky a kolem páté hodiny ráno došlo mezi dvěma z nich, podle našich informací Moldavanem a Ukrajincem, k prudké hádce. Konflikt vygradoval dokonce natolik, že Moldavan náhle popadl skleněnou lahev a prudkým úderem ji rozbil Ukrajinci o hlavu.

      Zraněnému a silně krvácejícímu muži byla svědky incidentu okamžitě přivolána záchranka a na pumpu samozřejmě vyjelo i několik hlídek policistů. "Dvaačtyřicetiletý cizinec byl po úderu lahví do hlavy s krvácejícím zraněním transportován do Fakultní nemocnice Lochotín," popsala tisková mluvčí záchranářů s tím, že muž byl natolik opilý, že nebyl schopen se podrobit dechové zkoušce.

      Útočníka mezitím zadrželi policisté. "Po předchozí slovní rozepři dvou cizinců pod vlivem alkoholu muž narozený v roce 1990 napadl druhého muže, kterému způsobil zranění na hlavě. Útočník byl policisty na místě zajištěn a po provedení veškerých nutných úkonů byl eskortován do policejní cely," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí policie.

      Ukázalo se, že Moldavan na území České republiky pobýval nelegálně. "Lustrací bylo zjištěno, že muži bylo 14. června 2021 bylo uloženo správní vyhoštění. Bylo mu proto sděleno podezření z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případem napadení se policisté v tuto chvíli dále zabývají," doplnila mluvčí policie.

Foto ilustrační z podobného případu na stejné čerpací stanici


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.