Hádku v centru Plzně završil výstřel, k zásahu jely prvosledové hlídky s plnou výzbrojí

Nakonec se ukázalo, že střelec zřejmě ani střílet nechtěl a naštěstí měl pouze plynovku

neděle 10. února 08:25 , aktualizace pondělí 11. února 09:20

Záchranáři Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes v ranních hodinách byla nahlášena střelba v Plzni na Mikulášské ulici s tím, že by se na místě měl nacházet i jeden zraněný a jeho zranění mělo být způsobeno právě střelnou zbraní.
     Na místo vyjeli policisté a záchranná služba, pokud je použita střelná zbraň, policisté nemohou nic podcenit a ke slovu přicházejí prvosledové hlídky s balistickou ochranou vybavené samopaly či útočnými puškami.
     Naštěstí se na místě ukázalo, že nejde o tak vážný případ, jak se na počátku zdálo, střelec byl dle všeho pouze nemehlo a použitá zbraň byla naštěstí jen plynovka.
      Policisté k případu uvedli, že podle zatím zjištěných skutečnosti zde v jednom bytě došlo k hádce mezi mužem narozeným v roce 1987 a ženou, se kterou zde muž bydlí. Hádku měl slyšel soused narozený v roce 1993 a který se zřejmě rozhodl jít pomoci či konflikt nějak ukončit. Soused se na toto vyzbrojil plynovkou a nebojácně zaklepal na dveře hádajících se sousedů.
     Základní pravidlo používání zbraní však je, že pokud ji chcete nosit, musíte ji hlavně umět dobře ovládat, pokud tomu tak není, může snadno dojít k maléru, či se nakonec zbraň v rukou jiné osoby otočí proti vám a právě tak tomu mělo být i dnes. Když totiž pohádaní lidé sousedovi otevřeli, došlo k zřejmě náhodnému výstřelu z jeho plynovky. Dle další verze se muž lekl a nechtěně vystřelil, přičemž osa hlavně ani nemířila na sousedy.
      Výstřel spustil rvačku mezi oběma muži a nešikovný střelec pak musel být převezen do nemocnice s lehčím zraněním, které ale nezpůsobil výstřel, jak bylo původně nahlášeno.
     Prověřování případu je samozřejmě na samém počátku, oba muži byli opilí a dle všeho zatím nemohli být vyslechnuti všichni svědci, takže se zatím nedá vyloučit ani zjištění nových skutečností. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se nadále zabývají.

Plynovky jsou zdrojem častých problémů, lidé neví jak s nimi mají zacházet a jaké mají povinnosti spjaté s jejich držením

Foto ilustrační z jiného případu, kde také figurovala plynovka

"Jednou někoho s tím krámem zastřelíme!"

"Jednou někoho s tím krámem zastřelíme!"

09. 09. 2018, 15:32, aktualizace 09. 09. 2018, 22:03

V Plzni opět došlo k výtržnostem s plynovkou, co to je a co střelci hrozí?


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.