Foto

Malý rybář přišel o všechno, prosíme pomozte mu

Hledáme nejen pachatele, ale věci z krádeže, víte-li cokoli k případu, ozvěte se

12. června 2019 09:48 , aktualizace pátek 14. června 18:34

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Tento týden jsme vás informovali o krádeži, kdy si zloděj předem vytipoval a pak o vše připravil mladého rybáře Michala. 
     Podle odborníků byla krádež zcela určitě provedena na zakázku, vybavení je totiž zcela specifické a zloděj šel na jisto. Ačkoli do kóje nebylo vidět, zloděj si z celého sklepa vybral právě tu jedinou kóji a teprve patnáctiletého závodníka v pár vteřinách připravil o kompletní vybavení.
     Náš článek zaujal velké množství lidí, kteří nabídli pomoc, nakonec vzal vše do rukou pan Petr Šobr a zorganizoval pro Michala sbírku. Během pouhých dvou dnů se tak sešlo 13,000 korun, které Michal dnes od Petra dostal.
     Michala, jak nám pak sám přiznal, solidarita rybářů ho velice překvapila a jen těžko nacházel slova díků.

Původní článek

Dobrý den,
     mám na vás obrovskou prosbu. Chtěl bych poprosit, jestli byste mi pomohli s uveřejněním případu, při kterém došlo ke krádeži mého rybářského vybavení. Nedávno jsme s mým kamarádem absolvovali kvalifikaci na mistrovství Evropy a momentálně máme intenzivní přípravu na další závody.
     Včera mi bylo po vypáčení dveří kovové kóje v Šimerově ulici v Plzni odcizeno veškeré mé kaprařské vybavení, kdy škoda je bezmála padesát tisíc korun. Konkrétně mi byly odcizeny tyto věci:

 • obal na pruty Mivardi zelené barvy o délce 190 cm, který obsahoval 2 pruty Shakespeare tmavě zelené barvy s pogumovanou rukojetí černé barvy a 2 pruty Shimano tx-1 černé barvy také s pogumovanou rukojetí, veškeré pruty jsou o délce 3,6 m a složené do  obalu na přepravní délku 1,8 m
 • 2 navijáky Shimano ultegra xtd 14000 černé barvy s namotanými vlasci o průměru 0,33mm žluté a fialové barvy
 • černé signalizátory značky Mivardi model MX33 našroubované na vidličkách černé barvy od firmy Fox international s černým a modrým indikátorem záběru Fox International
 • velký kaprařský podběrák Mivardi se zelenou síťkou a černou na konci pogumovanou rukojetí.
 • velká zelená taška Trakker plná krmení převážně od firmy Mikbaits.
 • zelená menší taštička od firmy Trakker plná háčků, obratlíků a veškeré kaprařské bižuterie od renomovaných kaprařských firem z Anglie jako je například Korda, Kryston, Carp’r’Us nebo Fox International
 • čelovka Petzl Actik - Core modré barvy v oranžovém polo průsvitném obalu Petzl Noctilight
 • skládací příbory
 • PVA rozpustné síťky
 • obal na návazce od firmy Fox International černé barvy, nůž Opinel s dřevěnou rukojetí velikosti 6
 • brýle Ray-Ban černé barvy
 • nejspecifičtější věc je oranžová uhlíko-kevlarová kobra (zahnutá zakrmovací tyč) s vygravírovaným jménem Michal a českou vlajkou

     Zasílám i foto, některé mých věcí, některé z internetu. Vaše pomoc by mi hodně pomohla, prosím jakékoli informace volejte na číslo 778 762 823 nebo na linku policie 158, kde je případ samozřejmě nahlášen.

                                                   Díky Michal


 Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.