Rys v ZOO pokousal malého chlapečka

Dle všeho v ZOO nepochybili a vina je na straně rodičů dítěte

15. dubna 2018 21:37 , aktualizace pondělí 16. dubna 09:06

Záchranáři Zvířata

     V neděli odpoledne vyjížděly výjezdové skupiny RV a RZP Zdravotní záchranné služby do plzeňské zoologické zahrady, kde rys kousl do ruky asi pětiletého chlapce. Dle našich informací chlapeček přelezl oplocení a došel k pletivu, za kterým je zvíře umístěné.
     "Po nezbytném ošetření na místě byl chlapec převezen na úrazovou ambulanci ve Fakultní nemocnici v Plzni na Lochotíně," uvedl k případu tiskový mluvčí záchranářů.

     "My chováme dva druhy rysů, kanadského a červeného. U obou není možné, aby se k nim návštěvník dostal, aniž by vstoupil tam, kam je zakázáno. U kanadského se na něj kouká asi tři metry od pletiva přes dřevěný plot a u červeného zase návštěvníky odděluje výsadba zeleně. V tomto případě došlo k porušení návštěvního řádu ZOO," řekli nám dnes v zoologické zahradě a připomněli nejzákladnější pravidlo návštěvy: "Nehladit a nekrmit!"

     "My se případem zabýváme, zjišťujeme podrobnosti a šetříme jako přestupek," uvedli policisté. Dle všeho se přestupku dopustili rodiče.

     Bývalý zaměstnanec ZOO nám řekl, že se nejedná o ojedinělý případ: "Takové věci se se zvířaty zkrátka občas dějí, ale co já pamatuji, nikdy to nebyla chyba ZOO a vždy šlo o porušení pravidel člověkem.
     Já sám mám zkušenosti, jak moc dokážou být návštěvníci doslova tupí a zvířeti vlézt skoro až do huby.
     Pak je jen na rodičích, zda uznají svou chybu a k věci se postaví sportovně a dítěti to později vysvětlí tak, že cizí zvířátka se prostě nehladí.

O podobném případu jsme již informovali.

V Plasích dnes tygr zranil dívku

V Plasích dnes tygr zranil dívku

11. 08. 2015, 16:57, aktualizace 15. 04. 2018, 21:52

Strašná hloupost, strkat ruku do klece tygra, se dnes nevyplatila 16leté dívce

Foto: Ilustrační