Foto

S autem přerazil značku i břízu

Těžce zraněného řidiče museli vyprostit hasiči a transportovat vrtulník

10. prosince 2019 08:44 , aktualizace 08:53

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     K vážné havárii osobního vozu mezi Meclovem a Horšovským Týnem v prostoru před chatovou osadou Podhájí došlo včera před desátou hodinou večer.
     "Řidič neznámé totožnosti, který řídil osobní automobil Peugeot 206, jel ve směru od obce Meclov na obec Horšovský Týn, nepřizpůsobil rychlost, po projetí mírné levotočivé zatáčky dostal na mokré vozovce s vozidlem smyk a vjel do protisměru a do silničního příkopu. Zde narazil do dopravní značky "Restaurace", přetočil se přes střechu a pak narazil do listnatého stromu, který přerazil," popsala tisková mluvčí policie.
     Ve vozidle, které zůstalo v příkopu ležet na pravém boku, zůstal zaklíněný řidič a na místo vyjely všechny záchranné složky. Vzhledem k závažnosti události na místo také vzlétl vrtulník LZS.
     Zraněného zaklíněného muže museli z vraku vozu vyprostit hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, poté si ho do péče převzali záchranáři. 
     "Z dopravní nehody transportovala LZS muže s těžkými zraněními na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.
     Po dobu zásahu byla silnice uzavřena. Dopravní nehodu dále šetří a totožnost řidiče zjišťují domažličtí dopravní policisté.

Foto: PČR a HZS

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost