Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

S dodávkou čelně narazila do stromu

Další řidička nezvládla řízení při vyhýbání se zvěři

24. května 2021 10:13 , aktualizace 10:15

Nehody

     V pátek 21. května po třetí hodině odpoledne došlo na silnici mezi Novým Dvorem a Staněticemi k havárii dodávky Iveco do stromu. "Šestačtyřicetiletá řidička jedoucí ve směru od obce Nový Dvůr na obec Stanětice nepřiměřeně zareagovala na lesní zvěř, která dle vyjádření řidičky přebíhala přes komunikaci z levé strany, s vozidlem vjela na pravou krajnici a poté sjela do pravého silničního příkopu, kde čelně narazila do vzrostlého stromu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že ke střetu vozidla se zvěří nedošlo.
     Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Alkohol u řidičky byl vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na čtyři sta tisíc korun. Dopravní nehodu evidují policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Co v případě hrozícího střetu se zvěří radí řidiči sanitek?


     Zkušený řidič Zdravotní záchranné služby Martin Brejcha vysvětluje, jak se v takovém případě chovat - neuhnout ani o kousek - to je postup, jak jsou cvičeni všichni řidiči záchranky právě pro případ střetu se zvěří. "Řidiči jsou trénovaní, aby při střetu se zvěří neuhýbali, volant drželi rovně ve směru jízdy a s rozumnou mírou brzdili.
     Ve velké rychlosti střetu pravděpodobně nezabráníte, ale nedostanete smyk a neskončíte buď v kotrmelcích v poli nebo v horším případě čelně ve stromě, což by se v případě zbrklé reakce s největší pravděpodobností stalo. Střet se zvěří nezabíjí, ale náraz do stromu ano.
     Záchranná služba má právě s následky takových manévrů bohaté zkušenosti a sami nejlépe vědí, jak takové nehody dopadají."

 

 Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí