Foto Video

S fotkou novorozeného Matěje na srdci šel do zásahu a skončil v nemocnici

Příběhy hrdinů i obyčejných lidí se prolnuly, najděte si chvilku a podívejte se s námi

26. července 2018 18:16 , aktualizace 19:00

Hasiči Hrdina

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V tomto týdnu jsme informovali o několika skvělých lidech, jejichž příběhy se nakonec prolnuly a na svět přišel nový človíček, právě ve chvíli, když jeho táta bojoval s ohněm. Osud pak chtěl, aby táta skončil v té samé nemocnici, kde o pár chodeb dál ležela po čerstvém porodu jeho žena a syn Matěj.

  

Policisté prap. Riška, nstrzm. Fotr a nstrzm. Gondek

     V neděli 22. července po deváté hodině večer došlo k požáru v bytě v 10. patře panelového domu v ulici U Borského parku. Z oken již byl vidět kouř a jako první na místo dorazila hlídka tří mladých policistů z OHS velitel hlídky pprap. Riška, nstrzm. Fotr a nstrzm. Gondek
     Podle slov sousedů mohl být v hořícím bytě muž se svým psem, kteří mohli být v akutním ohrožení života.
     Policisté měli jen pár vteřin na rozhodnutí riskovat vlastní život pro záchranu jiného a zachovali se jako praví hrdinové. Bez jakékoliv protipožární výbavy vešli do bytu a začali v hustém kouři propátrávat místnosti.
     Policisty pak vystřídali hasiči, kteří dokončili prohlídku, byt uhasili a dům odvětrali.
     Stateční policisté pak skončili v rukou záchranářů, kteří je transportovali do nemocnice.
     Později se ukázalo, že v bytě hořela postel a lůžkoviny. Bohužel postel měla molitanovou matraci a právě kouř z molitanu obsahuje mimo jiné i kyanovodík a je silně toxický.Během zásahu policistů v hořícím bytě další člověk projevil své dobré srdce a dokázal, že na světě ještě stále existují lidé, kteří bez váhání pomohou druhým.

Václav Kubernát

     Tímto člověkem byl pan  žijící v sousedním bytě, který zasahujícím policistům nosil mokré ručníky, protipožární deky a také pitnou vodu a pak policistům poskytl první pomoc při jejich zhoršeném zdravotním stavu.
     Mluvčí policistů se obrátila na naši redakci a požádala nás, abych uveřejnili veliké poděkování tomuto muži. Nám se pana Kubernáta bohužel nepodařilo zastihnout, o události nám ale na kameru vyprávěl jeho soused.

Hasič Martin Chyba

     V pondělí 23. července kolem 15. hodiny odpoledne došlo na Slovanech ve Vyšehradské ulici k velkému požáru v Klubovně neslyšících.
     Na místě bylo doslova plamenné peklo, svědci na místě uváděli, že nejprve došlo k hlasitému výbuchu a pak zpod střechy vyrazily plameny. Při příjezdu hasičů, byla budova celá v plamenech.
     Jako jeden z velitelů družstev zde zasahoval Martin Chyba, který měl na srdci pod zásahovým oblekem fotku právě narozeného synka Matěje, který byl na světe teprve 10 hodin. Martin zde propátrával budovu a velel svému družstvu. Nakonec ale skončil hospitalizovaný v nemocnici pro silné přehřátí organismu a intoxikaci oxidem uhelnatým. Byl v té samé nemocnici jako jeho žena, která mu před pár hodinami porodila chlapečka.
     Když Martina záchranáři odváželi, prosil kolegy, aby hlavně nikdo nevolal jeho ženě a nevyděsil ji.

Tereza Krátká

     Při požáru se fantasticky projevila jedna maminka s malým chlapcem, která když viděla horkem a únavou padající hasiče, neváhala a spěchala s manželem a synkem do nedalekého obchodu a koupila ledové osvěžení ve formě asi dvaceti Ruských zmrzlin, kterými hasiče podělila. 
     I mluvčí hasičů nás požádal o zveřejnění poděkování paní Tereze.

Neznámý německý hasič

     Hasiči jsou jedna velká rodina a jejich bratrství nezastaví ani hranice, jak ukazuje tento příběh. Ihned po ukončení signálu z božkovské požární sirény doběhl na místo německy mluvící muž v uniformě německých dobrovolných hasičů a s německou helmou na místě nabídl svoji pomoc při hašení. Je i na jedné z našich fotografií. Protože ho nebyla potřeba, tak alespoň několikrát zašel do blízkého obchodu a donášel zasahujícím balenou vodu a oříšky.

     O případech jsme informovali v článcích:

Tři policisté po požáru skončili v nemocnici

Tři policisté po požáru skončili v nemocnici

22. 07. 2018, 23:28, aktualizace 23. 07. 2018, 08:35

V noci na dnešek hořelo na Borech U Borského parku

Výbuch a rozsáhlý požár v Klubovně neslyšících

Výbuch a rozsáhlý požár v Klubovně neslyšících

23. 07. 2018, 15:29, aktualizace 23. 07. 2018, 21:10

U požáru na Slovanech zasahují záchranné složky z celé Plzně

Zasahující hasič skončil hospitalizovaný v nemocnici

Zasahující hasič skončil hospitalizovaný v nemocnici

23. 07. 2018, 20:15, aktualizace 24. 07. 2018, 06:04

V tomto článku vám ukážeme dnešní zásah trochu jinýma očima

"Díky Vám Terezko!" vzkázali hasiči

"Díky Vám Terezko!" vzkázali hasiči

24. 07. 2018, 13:16, aktualizace 24. 07. 2018, 13:24

Dnes nám přišel mail, který velice rádi uveřejňujemeD.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.