S pistolí v ruce přepadl taxikáře

Pachatel se zmocnil pěti tisíc a tabletu, teď mu hrozí až deset let

2. prosince 2019 10:09 , aktualizace 11:05

Partner článku – Eldar Taxi

     V pátek krátce po půlnoci v Karlových Varech 36letý muž nastoupil do vozidla taxi služby a nechal se odvézt do Chebu k místním garážím, údajně ke svému vozidlu. "V momentě, kdy mělo dojít na placení, měl muž pod pohrůžkou střelné zbraně požadovat po řidiči vydání veškeré finanční hotovosti. Z obavy o svůj život taxikář vytáhl kasírtašku a muži vydal finanční hotovost ve výši kolem 5 tisíc korun. Po předání měl dále muž odcizit z přístrojové desky vozu tablet, a poté se dát na útěk," popsala loupež mluvčí policie.
      Vyděšený taxikář ihned kontaktoval policii. Po pachateli okamžitě začali dle zjištěného popisu osoby pátrat místní hlídky policie a prohledávat blízké okolí. Díky skvělé práci a místní znalosti policistů byl pachatel během krátké chvíle vypátrán a zadržen.
      "Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Chebu zahájili trestní stíhání 36letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Soudce Okresního soudu v Chebu dnes obviněného muže poslal do vazební věznice," dokončila mluvčí s tím, že použitou zbraň policisté zajistili, o jakou zbraň šlo, policie zatím neuvedla. Dle našich informací se však mělo jednat o plynovku.

Foto: Ilustrační

Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.