Foto

S téměř čtyřmi promile parkování nezvládla

Ukrajinka poškodila celkem tři vozy a tvrdí, že jí selhaly brzdy

15. září 2020 11:51 , aktualizace 11:55

Alkohol Cizinci Městská policie Nehody Záchytka

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

    Včera po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli strážníci k dopravní nehodě ve Vřesinské ulici v Plzni na Slovanech, při které měl podle oznamovatele vůz najet do zaparkovaných aut a řidič z místa odejít.
     Strážníci po příchodu na místo nalezli tři poškozená vozidla a ženu, která uvedla, že je řidičkou vozidla Mercedes, které dopravní nehodu způsobilo a poškodilo vozy BMW a Renault.
     "Žena byla strážníkem vyzvána k prokázání totožnosti a rovněž i k podání vysvětlení. Uvedla, že při pokusu zaparkovat vozidlo selhal jeho brzdový systém, a následně došlo k nehodě. Pětatřicetiletá žena zároveň strážníkům předložila i povolení k pobytu," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Majitelka druhého vozidla se vzápětí na místo dostavila také, ale majitel třetího vozidla byl mimo Českou republiku. Jelikož bylo dopravní nehodou poškozeno vozidlo třetí osoby, na místo bylo nutné přivolat hlídku PČR.
     "Při následné činnosti na místě strážník začal mít podezření, že by žena mohla být pod vlivem alkoholu. Na místo si proto přivolal strážníky z Dopravní skupiny, kteří provedli orientační dechovou zkoušku, která odhalila, že je žena pod vlivem alkoholu. Byla ji naměřena hodnota 3,72 promile alkoholu v dechu," doplnila mluvčí strážníků.
      Věc si proto, včetně všech zjištěných poznatků, převzali k dalšímu šetření policisté. Žena, podle našich informací Ukrajinka, se podrobila vyšetření v lékařském zařízení spojenému s odběrem biologického materiálu, byla umístěna na protialkoholní záchytnou stanici a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto MP
 

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.