Zbil strážného, vyhrožoval ženě, napadl strážníka

Člen nechvalně proslulé romské rodiny terorizoval celou ulici

5. prosince 2019 15:51 , aktualizace 16:47

Alkohol Městská policie Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     Hned několika trestných činů se v posledním měsíci dopustil několikanásobný recidivista Jiří J., člen rozvětvené romské rodiny v Klatovech známé jako "Kominíci". Tato rodina je známá především napadáním ostatních, násilnou trestnou činností a také tím, že její členové pod vlivem alkoholu neváhají pobodat ani sebe navzájem.
      Jiří J. byl v minulosti odsouzen i za závažné trestné činy, jako jsou znásilnění, ublížení na zdraví či loupež. Celkem si odseděl téměř třicet let a z vezení se vrátil teprve nedávno.

      Podle mluvčí policie v pondělí 4. listopadu po čtvrté hodině ráno napadl Jiří J. pracovníka ostrahy objektu v Koldinově ulici v Klatovech, kterého opakovaně bil pěstí do hlavy a způsobil mu zranění. 
      Ještě týž den Jiří J. u ostrahy tohoto objektu zanechal dopis adresovaný jedné ze zaměstnankyň, kterou v něm nejen hrubě urážel, ale také jí vyhrožoval ublížením na zdraví.
      Ve středu 20. listopadu pak Jiří J. napadl strážníky městské policie, kteří v Koldinově ulici v Klatovech asistovali záchranářům při transportu opilého pacienta. Útočník jednoho ze strážníků udeřil pěstí a vulgárně ho urážel, jeho kolegovi poté vyhrožoval újmou na zdraví.
      Jiří J. se agresivně choval i k přivolaným policistům. Při dechové zkoušce, ke které byl policisty vyzván, mu byla naměřena hodnota 2,83 promile alkoholu a test na návykové látky odmítl.
     Jiří J. byl na místě zajištěn a převezen do policejní cely.
     Policisté nyní ukončili prověřování tohoto případu.
     "Ve zkráceném přípravném řízení převzal dvaapadesátiletý muž z Klatov sdělení podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě," uvedla tisková mluvčí policie.

 Pro představu jen část výčtu skutků, kterými se tento klan "proslavil":

  • 2008 - jen tři dny po svém návratu z vězení je nejznámější člen klanu Josef J. pobodán některým z příbuzných
  • 2011 - sedmadvacetkrát trestaný devětatřicetiletý člen klanu poslán do vazby v rámci případu loupeže a vyhrožování
  • 2012 - třináctkrát trestaný Jiří J. si při cestě domů z vězení v nádražní prodejně násilím vynutil cigarety a alkohol. Poté napadl strážníky a dva zranil
  • 2013 - "Tebe moji obávaní bratři Kominíci zmrzačí a tobě uříznou hlavu," vyhrožuje jednašedesátiletá žena rodičům pětileté holčičky, kterou pohlavně zneužil její příbuzný, aby stáhli výpověď
  • 2016 - Josef J. se za zbití muže, kterému ukradl psa, vrací do vězení
  • 2019 - Bartoloměj Č., který o sobě prohlašuje, že chce jít ve stopách strýčka Josefa, jde již po několikáté do vězení za napadání a bití lidí

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.