S vozidlem havaroval, byl opilý a porušil zákaz řízení

Ukrytí auta u příbuzné ani pokus o útěk nebyly muži nic platné

středa 21. září 11:38 , aktualizace 12:34

Alkohol Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Klimahome

      V pátek 16. září večer došlo mezi Rozsedly a Šimanovem na Klatovsku k dopravní nehodě, při které osobní vůz při smyku vyjel ze silnice a narazil postupně do dopravní značky a betonového sloupu elektrického vedení. Řidič ale, místo aby nehodu oznámil, z místa ujel.

     Policisté se případem začali zabývat a na základě získaných poznatků se jim před jedenáctou hodinou večer podařilo řidiče vypátrat v Sušici, kde u příbuzné v garáži nabouraný vůz ukryl.
     Muž, který již věděl, že jde do tuhého, se sice pokusil o útěk, ale policisté ho snadno dostihli a protože kladl aktivní odpor, použili proti němu donucovací prostředky, načež muž skončil v poutech.

     "Sedmatřicetiletý muž z Horažďovicka následně přiznal, že měl dopravní nehodu a na výzvu se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 2,0 promile alkoholu. Policisté muže převezli do nemocnice v Sušici, kde se podrobil lékařskému vyšetření i odběru krve," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že dalším šetřením policisté zjistili, že muž má uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel na základě rozhodnutí Okresního soudu v Klatovech. Dále policisté ověřili, že vozidlo má přiděleny registrační značky, které jsou v současné době uloženy v depozitu.
      "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační z podobného případu

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.