Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hasiči zvou do Holýšova!

V sobotu proběhnou oslavy 120. výročí vzniku SDH Holýšov, přijeďte se podívat i vy

9. června 2023 11:34 , aktualizace 11:44

Hasiči


     V sobotu proběhnou oslavy 120. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů Holýšov. Součástí těchto oslav je mimo jiné i slavnostní průvod městem Holýšov i slavnostní nástup, kde bude vedením města Holýšov předaná stuha k praporu hasičů a kde budou předány vyznamenání členům SDH Holýšov.

     Během odpoledne budou probíhat ukázky současné, ale i historické techniky, ukázky ze zásahů jako například vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, soutěže pro děti i dospělé. Na slavnosti přijedou s technikou také hasiči z partnerského města Kümmersbruck.

      Po dobu celé akce bude samozřejmě zajištěno i občerstvení pro návštěvníky. 

Program oslav

09:00 - Zahájení oslav
10:00 - Slavnostní průvod městem 
12:00 - Slavnostní nástup a ocenění členů SDH Holýšov
13:00 - Ukázka přípravky SDH Holýšov
14:00 - Ukázka práce holýšovských hasičů, a to slaňování
14:30 - Ukázka SDH Vrčeň se svojí historickou stříkačkou
15:00 - Ukázka hašení
16:00 - Ukázka zásahu u dopravní nehody
17:00 - Ukončení oslav a položení pěny pro děti před budovou hasičské zbrojnice

      Během celého odpoledne si budete moci prohlédnout historickou techniku hasičů, dále techniku Drážních hasičů Plzeň, HZS Plzeňského kraje, hasičů partnerského města Kümmersbruck a mnohé další

Historie sboru

     Sbor dobrovolných hasičů Holýšov působí v Holýšově již od roku 1903 a je nedílnou součástí života v Holýšově. Holýšovští hasiči prvořadě dbají o bezpečnost občanů města, ale také pořádají kulturní akce, jako třeba hasičské plesy a mnoho dalších. Svou první motorovou stříkačku získal sbor v roce 1931, a byl to vůz Chevrolet, o který pečují dodnes. 

     Sbor má 99 členů z toho 30 je mladých hasičů, což svědčí o zájmu dětí pro hasičinu. Velká část členů sboru jsou zároveň i členi výjezdové jednotky, která je připravena vyjet na pomoc potřebným. Tato výjezdová jednotka má každoročně přes 100 mimořádných událostí, při kterých zasahuje. Jde o zásahy nejen na území města Holýšova a Dolní Kamenice, ale i ve vzdálenějších obcích. 

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.