Foto

Se samopalem vyrazil na řádící romské sousedy

Muži, který včera střílel, zabavili další zbraně, zbrojní průkaz neměl

pátek 3. dubna 13:38 , aktualizace 14:40

Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jak jsme již včera dopoledne informovali, ve středu večer vyděsila obyvatele Horšovského Týna střelba.
     Ke konfliktu došlo v jednom z domů v Lobkovicově ulici a střelbou do vzduchu zde skončila sousedská hádka. Policie zatím nechce komentovat k čemu přesně mezi sousedy došlo, ale místní zdroj nám uvedl, že v domě má bydlet romská rodina, která opakovaně v domě dělala hlasitý nepořádek.
      Také značně opilý soused Martin J. se s touto rodinou měl ve středu večer dostal do již několikátého konfliktu, který měl ale tentokrát skončit vytažením nelegálně drženého samopalu SA vz.58 (pozn. red.: v dnešní době se již používá název útočná puška, my ale v textu používáme původní název zbraně)
     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie, z Plzně vyrazila Zásahová jednotka a také policejní vyjednavač. Mezitím ale situace na místě konfliktu gradovala a útočník měl podle jednoho z obyvatel ulice dokonce začít ze samopalu střílet do vzduchu.
      Policisté v zájmu bezpečnosti občanů uzavřeli několik okolních ulic a evakuovali několik domů. Kontakt s agresorem poté navázal policejní vyjednavač, který s útočníkem udržoval hovor přibližně do půl jedenácté, ale protože se muže nedařilo přesvědčit, aby se vzdal, došlo nakonec na zásahovou jednotku, která vytáhla muže oknem ven. Akce byla velice rychlá a hlavně značně riziková, muž byl vynervovaný, opilý a jeho nabitá zbraň ležela hned vedle něj na vnitřním okenním parapetu. Zadrženého muže policisté umístili do policejní cely.

     Následující den kriminalisté provedli u osmatřicetiletého muže domovní prohlídku, během které podezřelý vydal několik dalších zbraní, které policisté zabavili. Mělo se jednat o pistoli, pušku s optikou či například o kuši, na kterou jako jedinou není třeba povolení k držení. Zbraně budou podrobeny balistickému zkoumání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování. 
     Policie opět odmítla komentovat, zda měl podezřelý zbrojní průkaz, ale podle našeho zdroje má za sebou trestní minulost a zbrojní průkaz nevlastnil.
     Muž byl propuštěn a vyšetřování dál probíhá na svobodě.

Více zde:

Konflikt se sousedem řešil střelbou ze samopalu

Konflikt se sousedem řešil střelbou ze samopalu

02. 04. 2020, 10:49, aktualizace 03. 04. 2020, 14:48

Policejní vyjednavač šílence nepřesvědčil, zásahová jednotka už ano

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.