Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Ženu ubodal a sám se oběsil

Nejprve vzal život ženě a nyní i sobě - ve Věznici Plzeň spáchal odsouzený vrah sebevraždu

27. června 2023 18:46 , aktualizace 19:07

Sebevraždy Smrt Vražda

     V sobotu v podvečer našel vězeň ve Věznici Plzeň na toaletě společné cely oběšeného spoluvězně a přivolal na místo dozorce. Příslušníci vězeňské služby jednak okamžitě zahájili resuscitaci muže narozeného v roce 1956 a souběžně s tím na místo přivolali záchranáře. 

     Záchranáři pokračovali v resuscitaci, ale ani jim se u vězně nepodařilo obnovit životní funkce a tak musel lékař konstatovat jeho smrt. Na místo vyjel jednak koroner a pak samozřejmě také kriminalisté. Cizí zavinění na smrti muže však zjištěno nebylo.

     Zemřelým je podle našich informací Jiří Ž., který v roce 2020 ve Strážovské ulici v Praze kvůli nevěře zavraždil svou manželku Blanku Ž. a byl za to odsouzen k trestu odnětí svobody na šestnáct let.

     Tato vražda byla mimořádně otřesná, protože Jiří Ž. svou ženu po předchozí hádce nejprve začal dusit, dokud neupadla do bezvědomí a Jiří Ž. se domníval, že je mrtvá. Jenže Blanka se probrala a s křikem se dala na útěk z domu. Manžel ji ale dostihl před domem a přímo před zraky vyděšených sousedů jí ubodal více ranami nože. Poté si, prý úplně klidný, zapálil cigaretu, nalil panáka slivovice a vyčkal do příjezdu policie.


     Podle námi osloveného psychologa jde o ukázkovou bilanční sebevraždu. Muž si velmi pravděpodobně uvědomil, že vzhledem ke svému věku stráví zbytek života ve vězení a nevidí tedy důvod, proč dál setrvávat na světě. Podle psychologa takový člověk sebevraždu připravuje a plánuje velice pečlivě, a je velice obtížné jí zabránit.