Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Za ranní kolaps dopravy na Roudné mohou zřejmě bezdomovci

Pachatel se dopustil trestného činu se sazbou až šest let

Autor: Petr Novák středa 13. března 13:21 , aktualizace 13:24

Bezdomovci Doprava Krádež

Partner článku – Express servis


     Velmi často informujeme o případech, nad kterými zůstává rozum stát a pachatelé svým výkonem dokázali, že mírně řečeno nepatří zrovna k nejostřejším tužkám v penále. Ovšem to, co provedl, promiňte ten výraz, idiot dnes ráno na Roudné v Plzni, to pochopit skutečně nelze.

     Po šesté hodině ráno začalo v ulici Na Roudné nedaleko zadního vjezdu do Fakutní nemocnice Lochotín docházet k dopravním zmatkům. Doprava je zde řízena kyvadlově přenosnými semafory, respektive měla být řízena, ale v reálu nebyla. Kolony vozidel včetně autobusů tak jely ve zúženém úseku proti sobě a provoz opakovaně zcela ucpaly.

     Na místo proto vyrazili technici, kteří ke svému úžasu zjistili, že jeden ze semaforů úplně chybí. Instalovali tedy nový a také se poohléhli po okolí. Zcela zničený semafor pak nalezli asi sto metrů daleko v kutlochu bezdomovců, kteří z něj mimo jiné vytrhali kabely a vyrvali baterie. 

      Prodejem kabelů a baterií zatím neznámý pachatel získá maximálně pár tisíc korun, jenže zřejmě netuší, že se dopustil nejen krádeže, ale i trestného činu Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí až šest let vězení.

     Policisté po pachateli pochopitelně pátrají a v případě, že jste viděli někoho semafor odtahovat, samozřejmě velmi rádi přijmou vaše svědectví.

§ 276 Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení

(1) ....
(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, zničí-li, odstraní-li nebo učiní-li neupotřebitelným obecně prospěšné zařízení...

Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.