Foto

Pachatel opět dokázal, že lidská hloupost je nekonečná

Měďáci si vydělali asi dvě stovky, ale možná tím zkomplikovali život půlce města

25. října 2020 19:43 , aktualizace 20:57

Doprava

Partner článku – Prestol Holding

Motto: „Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist.“ - Albert Einstein

     Hodně řidičů si v těchto dnech zřejmě při průjezdu křižovatkou Doudlevecká x U Trati zanadává, na dělníky zde pracující, na policisty řídící křižovatku či na dlouhé kolony zde stojící. Jako řidiči to chápeme, člověk to ani doopravdy nemyslí zle, ale ráno chvátá do práce, odpoledne zase z práce a dopravní špička plány totálně rozhodí, a tak si tím řidiči alespoň neškodně trochu uleví.
     Bohužel práce na rekonstrukci semaforů na této křižovatce přinesla tento týden nečekané komplikace.

Co se stalo?

     Na to, co se přesně stalo, jsme se dnes zeptali stavbyvedoucího SUPTelu a.s., který se také podílí na rekonstrukci této vysoce frekventované křižovatky. 

     "Chtěl bych v první řadě poděkovat všem ohleduplným řidičům, kteří respektují omezení, dále dopravní policii, která s plným nasazením v jakémkoli počasí řídí dopravu a v neposlední řadě všem pracovníkům, kteří se snaží, aby svou práce vykonali v řádném termínu. Sám přece vidím, jak je v těchto dnech Plzeň opravdu četně omezená, co se týče uzavírek, dopravních omezení i dalších stavebních nepříjemností."

Lidé se ptají, proč budou práce tak dlouho trvat?

     "Tato rekonstrukce obsahuje víceméně opravy povrchu komunikace a výměnu zastaralé technologie SSZ - laicky řečeno semaforů. Sám jsem si přečetl spoustu komentářů typu "Oni jako budou měnit semafory jeden měsíc?". Bohužel ono úplně nejde pouze o výměnu semaforů. Tyto práce s sebou nesou další záležitosti, které tak úplně nejsou vidět, jako například výměna kabeláže, sloupů, řídících jednotek a celé řady dalších nezbytných úkonů.
     Věřte, že se všichni snažíme svou práce poctivě a rychle dokončit, předat investorovi a jít domů za svou rodinou. Nikdo nechce zbytečně nic protahovat, prudit lidi a znepříjemňovat řidičům cestování."

 A teď k tomu hlavnímu, co se na stavbě stalo?

     "Bohužel pár..., přemýšlím jak tyto osoby pojmenovat, se rozhodlo se na této stavbě obohatit. Ve středu, když už byla křižovatka prakticky připravena pro namontování nové technologie, bylo ráno zjištěno, že veškerá kabeláž připravená a zajištěná pro připojení všech zařízení chybí, protože ji někdo přes noc odstříhal.
     Tímto činem si ta osoba či osoby přišly dle mých odhadů na dobrých devadesát až sto dvacet korun.
     Naši pracovníci se tedy museli vrátit na místo a narychlo vše napravovat, aby i přes tyto komplikace bylo vše opět v termínech. Bohužel v sobotu dopoledne jsme opět veškerou kabeláž, kterou jsme až do včerejška opravovali, nalezli opět odstříhanou a to i přes zabezpečení."

Zloději tedy zpozdili práce téměř o týden, zvládnete vůbec křižovatku opravit v termínu?

     "I přes všechny tyto nepříjemnosti se budeme snažit veškeré práce dokončit v termínu. Ostatně děláme to pro nás všechny. Samozřejmě jsme také závislí na počasí a jiných nepředvídatelných situacích, ale věříme, že vše klapne nyní již bez větších problémů."

     Policisté nám prostřednictvím své tiskové mluvčí potvrdili, že k oběma popsaným skutkům skutečně došlo. Případem zabývají a po pachateli pátrají.

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost