Senior se utopil při koupání

Ani okamžitá pomoc svědků a resuscitace nedokázaly muže zachránit

čtvrtek 12. srpna 18:21

Hasiči Smrt Záchranáři

     Dnes před půl pátou odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS k Divišovskému rybníku na Sušicku, kde bylo oznámení tonutí staršího muže. Podle informací z místa si koupající se lidé všimli seniora, který plaval nedaleko nich a náhle zmizel pod hladinou. Svědci okamžitě přivolali pomoc voláním na tísňovou linku a ještě před příjezdem záchranných složek se jim podařilo muže vytáhnout na hráz rybníka, kde zahájili laickou resuscitaci.
      Během několika minut na místo dorazili záchranáři a hasiči, kteří si resuscitaci od svědků převzali, bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo u muže obnovit životní funkce a lékař musel konstatovat jeho smrt. Na místo vyjel koroner a výjezd kriminální policie. "Okolnosti utonutí jednasedmdesátiletého muže jsou předmětem dalšího šetření, ve věci byla nařízena soudní pitva," uvedla tisková mluvčí policie.

     Jedná se během dvou dnů již o druhé utonutí seniora, o kterém musíme s lítostí informovat, včera jsme vydávali článek o muži, který se dle všeho utopil při rybaření. 

Smrt při rybaření

Smrt při rybaření

11. 08. 2021, 11:16, aktualizace 11. 08. 2021, 12:40

Přes veškerou snahu zasahujících se životní funkce u rybáře obnovit nepodařilo

Foto ilustrační