Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Senior sražený autem při přecházení po přechodu pro chodce zemřel

Vyšetřování tragické nehody, ke které došlo v Plzni na Roudné, převzali kriminalisté a případ překvalifikovali na Usmrcení z nedbalosti

27. června 2023 15:22 , aktualizace 15:39

Cizinci Nehody Smrt

     O velmi vážné dopravní nehodě, ke které došlo v sobotu 17. června v Plzni na Roudné, už od nás víte. Bohužel nyní ale musíme informace aktualizovat. Velice vážně zraněný chodec narozený v roce 1947 bohužel přes veškerou snahu lékařů rozsáhlým zraněním v nemocnici podlehl. 

     Vyšetřování této tragické nehody tak převzali kriminalisté a případ překvalifikovali na Usmrcení z nedbalosti.


O nehodě jsme informovali v článku: 

Velmi vážná dopravní nehoda u Rooseveltova mostu v Plzni

       V sobotu ráno po osmé hodině došlo v ulici Otýlie Beníškové v Plzni k velice vážné dopravní nehodě, během které osobní vozidlo doslova smetlo chodce přecházejícího po přechodu pro chodce před Rooseveltovo mostem. Z místa bylo hlášeno, že náraz vozu odhodil starého muže několik metrů daleko, a podle oznamovatelů měl utrpět rozsáhlé zranění hlavy. Na místo proto vyjely všechny záchranné složky.

      Po příjezdu záchranných složek na místo se bohužel informace potvrdily. Záchranáři si do péče převzali asi pětasedmdesátiletého muže s velmi vážným až kritickým zraněním hlavy a v bezvědomí ho, se zajištěnými dýchacími cestami, transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.

     Nehodu na místě šetří policisté, zatím můžeme uvést pouze to, že Ukrajinec, který řídil osobní vůz značky Audi se slovenskými registračními značkami, měl test na přítomnost alkoholu negativní, a ve voze s ním cestovala ještě žena s malým dítětem.

     Podle informací z místa, vyjádření svědků i zajištěných stop jelo Audi ulicí Na Roudné a odbočovalo vlevo směrem k náměstí Republiky. Senior přecházel po přechodu pro chodce od Lochotínské ulice a v okamžiku nehody byl již zhruba v polovině přechodu.
     Chodec i vozidlo měli v okamžiku nehody zelenou na semaforech a řidič vozu měl tak dát chodci přednost.

     Na místě probíhá šetření nehody a byli povoláni i specialisté z Drony SIT pro zadokumentování prostoru nehody. Křižovatka je s opatrností průjezdná.

   "Z dosavadních výsledků šetření vyplývá, že řidič osobního automobilu narozený v roce 1999 nedal při odbočování vlevo přednost na zelený signál přecházejícímu chodci narozenému v roce 1947, následkem čehož došlo ke střetu a zranění chodce. Požití alkoholu před jízdou bylo u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Nehodou se dále budou zabývat dopravní policisté Plzeň-město," doplnil informace mluvčí policie.

     Kontaktoval nás také známý zraněného chodce, který nám uvedl, že muž ve svých pětasedmdesáti letech stále ještě pracoval a k nehodě došlo právě když se vracel z nákupu čerstvého pečiva pro přípravu snídaní pro hosty v nedalekém penzionu.