Foto

Muž zkolaboval v lyžařském středisku

Pacienta nejprve resuscitovali svědci, pak hlídka Horské služby

pondělí 31. ledna 18:40 , aktualizace 18:40

Horská služba Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Sedmasedmdesátiletého muže v šumavském Zadově včera odpoledne postihla srdeční slabost a na místo okamžitě po oznámení vyjela Horská služba.
     Muž naštěstí nezkolaboval bez svědků, takže ve chvíli, kdy k němu dorazila hlídka Horské služby dorazila, přítomní svědci prováděli podle telefonické asistence linky 155 nepřímou masáž srdce. „Ihned jsme pánovi poskytli kyslík a s pomocí automatizovaného externího defibrilátoru jsme pokračovali v resuscitaci. Přístroj nám doporučil během relativně krátké doby dva výboje a po druhém se objevila křivka srdeční činnosti,“ popsal dění na samotě Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.
     Krátce nato k události dorazilo i rychlé vozidlo Zdravotnické záchranné služby s lékařem. „Hned vzápětí pak přijel i velký sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci z Vimperku. Lékař spolu se zdravotníky si pak pacienta převzali a dál posilovali jeho obnovené životní funkce. Poté následoval transport k dalšímu ošetření do nemocnice ve Strakonicích,“ doplnil Josef Tischler s tím, že velký dík patří svědkům kolapsu, kteří nezaváhali a snažili se muži ihned pomoci.

Foto: Zdravotnické vybavení Horské služby

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.