Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Muž zkolaboval v lyžařském středisku

Pacienta nejprve resuscitovali svědci, pak hlídka Horské služby

31. ledna 2022 18:40 , aktualizace 18:40

Horská služba Záchranáři Záchrana života

     Sedmasedmdesátiletého muže v šumavském Zadově včera odpoledne postihla srdeční slabost a na místo okamžitě po oznámení vyjela Horská služba.
     Muž naštěstí nezkolaboval bez svědků, takže ve chvíli, kdy k němu dorazila hlídka Horské služby dorazila, přítomní svědci prováděli podle telefonické asistence linky 155 nepřímou masáž srdce. „Ihned jsme pánovi poskytli kyslík a s pomocí automatizovaného externího defibrilátoru jsme pokračovali v resuscitaci. Přístroj nám doporučil během relativně krátké doby dva výboje a po druhém se objevila křivka srdeční činnosti,“ popsal dění na samotě Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.
     Krátce nato k události dorazilo i rychlé vozidlo Zdravotnické záchranné služby s lékařem. „Hned vzápětí pak přijel i velký sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci z Vimperku. Lékař spolu se zdravotníky si pak pacienta převzali a dál posilovali jeho obnovené životní funkce. Poté následoval transport k dalšímu ošetření do nemocnice ve Strakonicích,“ doplnil Josef Tischler s tím, že velký dík patří svědkům kolapsu, kteří nezaváhali a snažili se muži ihned pomoci.

Foto: Zdravotnické vybavení Horské služby

 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.