Foto Video

Na pomoc seniorům, zapojte se i Vy!

Policie ČR, Cortusa Group, Červený kříž a mnoho dalších firem, organizací i jednotlivců již pomáhá

neděle 5. dubna 16:25 , aktualizace 16:32

     Obava z šíření nákazy COVID-19 se v současné době může týkat nás všech, ale samozřejmě všichni víme, že nejzranitelnější jsou nyní senioři.
     Mnoho starších spoluobčanů se ve stávajícím nouzovém stavu a s ním spojené karanténě ocitli ze dne na den v izolaci. Starší lidé se vždy nemusí umět orientovat v objemu informací, nových nařízeních či omezeních. Především u osaměle žijících seniorů by mohl vzniknout pocit tísně či strachu. Proto chraňme naše seniory svým zodpovědným chování nejen před virem samotným, ale také před strachem. Nezapomínejme na naše blízké, buďme vnímaví a ohleduplní.

     "Naší prioritou je zejména ochrana života, zdraví a majetku občanů. Nadále plníme úkoly na úseku veřejného pořádku a dohlížíme na bezpečnost a plynulost dopravy. Nezapomínáme však ani na prevenci, ve které se zaměřujeme zejména na ty nejohroženější. V uplynulém týdnu se nám podařilo ušít několik stovek ochranných roušek a rozhodly jsme se je věnovat našim seniorům. 
     Za dodržení důsledných hygienických opatření jsme prostřednictvím personálu předaly do domovů pro seniory a domovů s pečovatelskou službou na území Plzeňského kraje nejen ručně ušité ochranné pomůcky, ale také křížovky pro seniory a další materiály, kterými si mohou senioři krátit dlouhou chvíli v odloučení,"
 popsala nám mluvčí policistů s tím, že příští týden vyrážejí za seniory znovu.


Do pomoci seniorům se zapojují i další

     O mnoha firmách, občanských sdružení i jednotlivcích jsme již psali, ale zapojují i další a další. Koncem týdne nás oslovil například majitel firmy Cortusa Group s.r.o. Ondřej Zapoměl a předal nám několik desítek lahviček desinfekce na ruce, i celé láhve desinfekce na dolití, určené právě pro seniory.
     My pak desinfekci předali Domovu pro seniory v Kotíkovské ulici a Senior centru Plzeň SeneCura u Papírenské lávky.
     Tato firma již také předala desinfekci například Centru pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov, Dětské skupině Vochomůrky Vochov, Obecnímu úřadu Vochov, Domovu poklidného stáří Baculus Vejprnice, Obecnímu úřadu Město Touškov, 100 lahviček bylo rozdáno lidem bez domova v Plzni  a množství, v řádu stovek lahviček, bylo rozdáno minulý pátek běžným občanům před Cafeteria Hardy s.r.o. v Plzni.
     Celkem bylo rozdáno 1200 lahviček desinfekce. 

     Když jsme našim přátelům z Českého Červeného kříže Plzeň-město a Rokycany sdělili, že jedeme za seniory, ředitelka Červeného kříže nám pro ně ještě předala dvě velké tašky roušek, které sami vyrábějí. 

Více o této iniciativě Červeného kříže, ke které se můžete připojit i vy sami, zjistíte zde:

Roušky, roušky, roušky - chcete pomoci i Vy?

Roušky, roušky, roušky - chcete pomoci i Vy?

19. 03. 2020, 20:00, aktualizace 19. 03. 2020, 20:06

Červený kříž organizuje dodávky materiálu, šití i distribuci potřebným